Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Hamas "odwdzięcza się" Putinowi i wypuszcza dwóch rosyjskich zakładników

Palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas uwolni dwóch zakładników posiadających obywatelstwo rosyjskie w geście "wdzięczności" za stanowisko zajęte przez dyktatora Rosji Władimira Putina wobec sytuacji na Bliskim Wschodzie - poinformował w środę portal Times of Israel.

Vladimir Putin
kremlin.ru, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, - Wikimedia Commons

Nie jest jasne, czy zakładnicy, którzy zostaną uwolnieni, posiadają obok obywatelstwa rosyjskiego także obywatelstwo izraelskie.

Oświadczenie zostało przekazane przez Musę Abu Marzuka, urzędnika politycznego skrzydła Hamasu - powiadomił Times of Israel.

Uwolnienie obywateli Rosji nastąpi niezależnie od wydania 10 Izraelczyków, co ma zostać zrealizowane w środę w ramach tymczasowego porozumienia o zawieszeniu broni pomiędzy Izraelem a Hamasem.

Krewni izraelsko-rosyjskich zakładników, przetrzymywanych przez Hamas w Gazie, udali się w tym tygodniu do Moskwy, aby zwrócić się do Kremla o pomoc w uwolnieniu członków ich rodzin. W niedzielę Moskwa pomogła w uwolnieniu Roniego Krivoi.

Krivoi odzyskał wolność na mocy porozumienia innego, niż umowa o uwolnieniu zakładników - najwyraźniej w ramach przysługi grupy terrorystycznej wobec Moskwy.

Analitycy obserwujący sytuację geopolityczną na Bliskim Wschodzie wielokrotnie podkreślali związki Hamasu z Rosją i Iranem. Pojawiały się m.in. doniesienia, że palestyńscy bojownicy mogli otrzymywać z tych państw pomoc wojskową, w tym dostawy uzbrojenia, a także wsparcie szkoleniowe.

Dowiedz się więcej: 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Hamas #Vladimir Putin #Izrael

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo