Cerkiew w służbie Putina! Co Służba Bezpieczeństwa Ukrainy znalazła w obiektach Patriarchatu Moskiewskiego? [ZDJĘCIA]

W czasie kontroli obiektów podlegających Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego Służba Bezpieczeństwa Ukrainy trafiła na ślad wielu budzących wątpliwości dokumentów i rosyjskich materiałów propagandowych. W związku z ich ujawnieniem w 350 budynkach cerkiewnych prowadzone są przeszukania. SBU informuje o działaniach kontrwywiadowczych zakrojonych na szeroką skalę. Kontrola objęła w sumie sumie 850 osób.

Fot. facebook.com/SecurSerUkraine/

Na terenie obiektów przebywali cudzoziemcy, w tym obywatele Rosji; niektórzy z nich nie mieli oryginałów dokumentów tożsamości, a jedynie kopie albo paszporty Ukrainy ze śladami podróbek i uszkodzeń.
- informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

W oświadczeniu cytowanym przez portal Ukrainska Prawda służby poinformowały, że z ponad 50 osobami przeprowadzono „pogłębione rozmowy kontrwywiadowcze”. Trwa kontrola osób, które legitymowały się wątpliwymi dokumentami.

Wykryto także prorosyjską literaturę, w tym propagującą „ruski mir” (ideologię rosyjskojęzycznej wspólnoty kulturowej obejmującej kraje byłego ZSRR - przyp. red.). Literatura ta, według SBU, była używana podczas nauczania w seminariach i szkołach parafialnych.

Oficjalnie SBU poinformowała we wtorek o działaniach kontrwywiadowczych m.in. na terenie Ławry Peczerskiej w Kijowie, najważniejszego obiektu Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego. Służby nie użyły słowa "rewizja", jednak agencja UNIAN podała, że prowadzone są przeszukania. W komunikacie w środę SBU podała, że kontrole objęły ponad 350 budynków cerkiewnych i 850 osób.

 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP, facebook.com/SecurSerUkraine

 

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Komentarze (35)
Tertia3 23.11.2022 15:21
  • Komentarze: 52
cezaro papizm czyli ingerencja wladz swieckich w dzialanie cerkwii w tym wypadku to spadek po Bizancjum. Cyryl i Putin jedna ida droga.
Reytan 23.11.2022 14:49
Na Wschodzie Europy powiazania z Cywilizacja Turanska i z kultura rosyjska mozna mierzyc na podstawie ilosci alkoholikow. W Polsce mamy ponad 3 miliony alkoholikow i liczba ta szybko rosnie.
Anonim 23.11.2022 14:20
Wolter i jemu podobne prostytutki mentalne wymazały Polskę i Polaków z map mentalnych zachodnich Europejczyków. Przestępcy udający uchodźców politycznych z 1968r. dorobili i wciąż to robią Polakom gębę idioty.
Anonim 23.11.2022 14:17
Oni mają kacapskich prawosławnych ...a my mamy mniejszość odziedziczoną po III Rzeszy niemiecko-austryjacko hitlerowskiej !!!
Anonim 23.11.2022 15:08
George, niestety z tego co wypisujesz wynika, że jesteś zwykłym głąbem.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo