Ambasadzie Rosji brakuje paliwa i ciepłej wody

Rosyjska ambasada w Dublinie skarży się, że zaczyna brakować jej paliwa do ogrzewania i ciepłej wody, bo irlandzkie firmy odmawiają realizowania dostaw, i zwróciła się z prośbą o interwencję do irlandzkiego MSZ - ujawnił we wtorek dziennik "The Irish Mirror".

Google Maps

"Obecny dostawca paliwa dla ambasady odmówił dostarczenia oleju opałowego do naszej misji. Ambasada sprawdziła innych dostawców w rejonie Dublina pod kątem dostępności dostaw oleju opałowego, ale wszyscy oni odmówili współpracy. Ambasada ma bardzo ograniczone zapasy, które wystarczą tylko do końca tygodnia. Olej opałowy jest niezbędnym towarem, ponieważ jest używany do ogrzewania i dostarczania ciepłej wody do kancelarii, a także do części mieszkalnej naszej misji. Ambasada zwraca się do ministerstwa o interwencję w tej wyraźnie dyskryminującej sprawie"

- napisała rosyjska ambasada do szefa irlandzkiej dyplomacji Simona Coveneya, w liście wysłanym już 22 marca, którego treść cytuje "The Irish Mirror".

Gazeta, powołując się na inne źródła, ujawnia też, że rosyjska ambasada ma również problem z innymi dostawami, a Bank of Ireland, największy komercyjny bank w kraju, zdecydował się zawiesić rachunki bankowe ambasady.

Jak zaznacza dziennik, problemy rosyjskiej ambasady z paliwem są pewną ironią, biorąc pod uwagę fakt, że przed napaścią na Ukrainę Rosja była jednym z największych na świecie eksporterów ropy naftowej.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Komentarze (48)
Anonim 05.04.2022 20:26
Jednym słowem Irlandia powiedziała ruskim kacapom, my was nie wyganiamy, ale wypier......jcie już stąd !!!
Anonim f 05.04.2022 19:41
Zapakować ich do samolotu i wysłać na Ukrainę, tam będą mieli nawet gorąco.
Anonim 05.04.2022 18:57
Wszyscy powinni wziąć przykład z irlandzkich dostawców. Jest wolny rynek i nikogo nie można zmusić do świadczenia usług
Anonim 05.04.2022 17:30
Niech się przyzwyczajają. Po powrocie do siebie będą już zahartowani.
Anonim 05.04.2022 16:04
spalcie rubelki :)
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo