Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Katastrofa samolotu Prigożyna. Na liście ofiar ma być Dmitrij Utkin, prawa ręka szefa Grupy Wagnera

Na pokładzie samolotu Prigożyna, który rozbił się w Rosji, miał być też Dmitrij Utkin - to założyciel Grupy Wagnera, noszący pseudonim "Wagner". Pojawiają się już informacje potwierdzające jego śmierć.

Dmitrij Utkin miał zginąć w katastrofie
fot. Biełsat/ https://www.fontanka.ru/2017/08/18/103/, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=127668832

W obwodzie twerskim na zachodzie Rosji rozbił się samolot, w którym mógł być Jewienij Prigożyn, szef najemniczej Grupy Wagnera - poinformowała Rosawiacja, czyli rosyjska agencja transportu lotniczego. W katastrofie zginęło 10 osób, wszyscy na pokładzie.

To jednak nie koniec: na pokładzie miał być również Dmitrij Utkin. To były oficer GRU, założyciel Grupy Wagnera, odpowiadający m.in. za koordynację i planowanie operacji rozmieszczania najemników w różnych krajach. Utkin nazywany jest "prawą ręką Prigożyna" lub "postacią nr 2" w projekcie Grupy Wagnera. 

W 2021 roku Rada Unii Europejskiej nałożyła na Utkina sankcje z powodu odpowiedzialności za poważne naruszenia praw człowieka popełniane przez Grupę Wagnera - tortury oraz egzekucje i zabójstwa.

Na miejscu środowej katastrofy samolotu Embraer w obwodzie twerskim na zachodzie Rosji znaleziono osiem ciał. na miejscu trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Pojawiają się już potwierdzenia informacji, że Prigożyn i Utkin zginęli. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Dmitrij Utkin #Rosja #katastrofa samolotu

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo