Sąd w Bolonii zdecydował, że trzej nieletni bandyci, sprawcy gwałtu i napaści na parę polskich turystów w Rimini w Północnych Włoszech, spędza w więzieniu po 9 lat i 8 miesięcy. Rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami.
Za zamkniętymi drzwiami osądzeni zostali bracia Marokańczycy w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk. Wszyscy mieszkają w rejonie miasta Pesaro. W akcie oskarżenia jest łącznie osiem zarzutów.
W nocy na plaży w Rimini czteroosobowy gang napadł na dwoje polskich turystów. Młoda kobieta została zgwałcona, a jej partner- ciężko pobity.
Sprawcami okazali się 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu oraz trzej nieletni.
Pełnoletni szef gangu, migrant ubiegający się o azyl we Włoszech, został w listopadzie skazany przez sąd pierwszej instancji na 16 lat więzienia.
Zarzuca się im zbiorowy gwałt, napaść oraz spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała w czasie trzech napadów.
Dziś Sąd w Bolonii zdecydował, że nieletni bandyci spędzą w więzieniu po 9 lat i 8 miesięcy.
Nastolatków uznano za winnych łącznie trzech napadów w Rimini: na Polaków, na turystów z Włoch oraz transseksualistę.
Karę dla dwóch braci Marokańczyków w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letniego Nigeryjczyka, synów imigrantów mieszkających we Włoszech, uznano za wysoką.
Prawie 10 lat więzienia orzeczono z uwzględnieniem jej redukcji z powodu wieku sądzonych oraz trybu uproszczonego. Prokurator trybunału dla nieletnich zażądała kary 12 lat.