Z OSTATNIEJ CHWILI
Wrocław/ Nie żyje jeden z policjantów postrzelonych w piątek przez Maksymiliana F. • • •

Japonia: Egzekucja zabójcy 7 osób

39-letni Japończyk, skazany na śmierć za zabicie siedmiu osób w tokijskiej dzielnicy Akihabara w 2008 roku, został stracony. O egzekucji poinformowały we wtorek japońskie media, w tym publiczny nadawca NHK, powołując się na źródła rządowe.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/ErikaWittlieb

W czerwcu 2008 roku, 25-letni wówczas Tomohiro Kato wjechał ciężarówką w tłum pieszych w handlowej dzielnicy Akihabara, znanej głównie ze sklepów z elektroniką, zabijając trzy osoby, a następnie wyskoczył z samochodu i - uderzając na ślepo - zabił nożem kolejne cztery. 10 osób zostało rannych.

Po aresztowaniu powiedział, że "miał wszystkiego dość".

W 2011 roku Kato został skazany na śmierć. Wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny we wrześniu 2012 roku, a Sąd Najwyższy Japonii w 2015 roku odrzucił jego apelację.

To pierwsza egzekucja w Japonii od grudnia ubiegłego roku, kiedy trzy osoby skazane na śmierć za morderstwo zostały stracone przez powieszenie tego samego dnia.

Agencja AFP przypomina, że Japonia jest, obok Stanów Zjednoczonych, jednym z ostatnich uprzemysłowionych i demokratycznych krajów, w których nadal stosuje się karę śmierci. Ten wymiar kary popiera zdecydowana większość japońskiej opinii publicznej.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Japonia #kara śmierci

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo