Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Izrael chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ

W sobotę Izrael zwrócił się do Rady Bezpieczeństwa ONZ o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia w celu potępienia ataku Iranu na Izrael i uznania Irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji za organizację terrorystyczną, poinformował na platformie X ambasador Izraela przy ONZ.

ONZ
zrzut ekranu - gov.pl

„Irański atak stanowi poważne zagrożenie dla światowego pokoju i bezpieczeństwa i oczekuję, że Rada użyje wszelkich środków, aby podjąć konkretne działania przeciwko Iranowi” - napisał w poście na platformie X Gilad Erdan, ambasador Izraela przy ONZ.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres potępił sobotni atak Iranu na Izrael i wezwał do powściągliwości i natychmiastowego zaprzestania działań wojennych.

Według izraelskiego wojska Iran wystrzelił w kierunku Izraela ponad 200 obiektów, w tym dronów i pocisków balistycznych, z których większość została zestrzelona. Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiadał wcześniej, że na bezpośredni atak z Iranu jego kraj odpowie tym samym. Do deeskalacji napięcia wzywa sam prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo