Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

GRU zaatakowało setki komputerów organizatorów igrzysk w Pjongczangu. Zastosowano chytry fortel

Jak poinformował "Washington Post", rosyjscy agenci zhakowali setki komputerów wykorzystywanych przez organizatorów zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Według danych "WP", chodzić może nawet o 300 komputerów. Korea Południowa prowadzi już śledztwo w tej sprawie.

pixabay.com/CC0/TheDigitalWay

Według informacji, do których dotarł "Washington Post", za hakowanie około 300 komputerów obsługiwanych przez organizatorów igrzysk w Pjongczangu odpowiadają agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego - GRU. Szpiedzy starali się działać w taki sposób, by atak wyglądał na przeprowadzony przez Koreę Północną. Agenci GRU wykorzystali do ataków północnokoreańskiego dostawcę internetu. 

Hakerzy mogli pozyskiwać istotne dane oraz paraliżować systemy, co sprawiało m.in. problemy z nabyciem biletów na igrzyska. Korea Południowa wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

Motywem działania hakerów, jak twierdzą cytowani przez "WP" eksperci, mógł być rewanż za zakaz występowania na igrzyskach Rosjan pod własną flagą w związku z wielką aferą dopingową. 

 Źródło: Washington Post, breitbart.com, niezalezna.pl

 

#Pjongczang 2018 #Rosja #GRU #hakerzy #Korea Północna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo