Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Francuskie placówki we Włoszech pod specjalną ochroną. To efekt ataku w bazylice w Nicei

Szef włoskiej policji w wydanym okólniku nakazał lokalnym władzom i komendom maksymalną czujność wokół francuskich obiektów i ich ochronę - poinformowała agencja Ansa. To reakcja po ataku terrorystycznym w bazylice w Nicei, gdzie zamordowane zostały trzy osoby.

pixabay.com/ulleo

Atak we Francji był tematem zwołanej w Rzymie nadzwyczajnej narady komitetu analiz strategii antyterrorystycznej działającego przy włoskim MSW. Rezultatem narady była decyzja o dalszym wzmocnieniu ochrony francuskich placówek dyplomatycznych i różnych francuskich instytucji, w tym kulturalnych i religijnych. Przypomniano zarazem, że poziom ich ochrony jest już bardzo wysoki.

Szef policji Franco Gabrielli w wydanym okólniku zalecił otoczenie tych miejsc szczególną uwagą, a także ich stały monitoring.

W czwartkowym ataku nożownika w bazylice Notre Dame w Nicei zginęły trzy osoby. Sprawcę, który wykrzykiwał "Allahu Akbar", zatrzymano. Śledztwo wszczęła krajowa prokuratura antyterrorystyczna.

Sprawcą zamachu jest młody Tunezyjczyk, który od koniec września przypłynął jako migrant na włoską wyspę Lampedusa a potem trafił do ośrodka pobytu w Bari, w Apulii. Następnie opuścił go i nielegalnie przedostał się do Francji.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
maa
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo