Fatalne morale w rosyjskich szeregach. "Rozkazów odmawiają całe jednostki. Dochodzi do starć żołnierzy i oficerów"

Morale Rosjan okupujących Ukrainę jest szczególnie niskie. - Wciąż zdarzają się przypadki odmowy wykonania rozkazów przez całe jednostki rosyjskie oraz zbrojne starcia między oficerami a żołnierzami - informuje brytyjskie ministerstwo obrony w informacji wywiadowczej.

fot. Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115914279

"Oddziały bojowe obu stron zaangażowane są w intensywne walki w Donbasie i prawdopodobnie doświadczają zmiennego morale. Siły ukraińskie prawdopodobnie ucierpiały z powodu dezercji w ostatnich tygodniach, jednak morale Rosjan najprawdopodobniej jest nadal szczególnie niskie. Wciąż zdarzają się przypadki odmowy wykonania rozkazów przez całe jednostki rosyjskie oraz zbrojne starcia między oficerami a żołnierzami. Władze rosyjskie prawdopodobnie mają trudności z wywieraniem prawnego nacisku na wojskowych dysydentów, w czym przeszkadza oficjalny status inwazji jako >>specjalnej operacji wojskowej<<, a nie wojny" - przekazano.

"Czynnikami wpływającymi na niskie morale Rosjan są: słabo postrzegane dowodzenie, ograniczone możliwości rotacji jednostek z rejonu walk, bardzo ciężkie straty w ludziach, stres bojowy, utrzymująca się słaba logistyka oraz problemy z żołdem. Wielu rosyjskich żołnierzy wszystkich szczebli jest prawdopodobnie zdezorientowanych co do celów wojny. Problemy z morale w siłach rosyjskich są prawdopodobnie na tyle poważne, że ograniczają zdolność Rosji do osiągania celów operacyjnych"

- dodało brytyjskie ministerstwo obrony.

Według danych ukraińskich, armia rosyjska straciła około 33 600 żołnierzy na Ukrainie od początku inwazji na ten kraj 24 lutego, w tym 250 w ciągu ostatniej doby. 

Siły ukraińskie zniszczyły w ciągu minionej doby kolejne trzy czołgi, cztery pojazdy opancerzone i sześć systemów artyleryjskich - podał sztab.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Komentarze (82)
Anonim 20.06.2022 10:17
Polskie SMI opierają się na bardzo "wiarygodnych" źródłach: SBU, Sztab GU, agencje wywiadów. Nic tylko wczytać i wierzyć.
rkrb 19.06.2022 18:40
  • Komentarze: 332
Jeżeli mówi o tym brytyjski wywiad to mówi
rkrb 19.06.2022 18:00
  • Komentarze: 332
teraz widzimy jakie pociski spadają na ludność cywilną - mysle że rosjanie nie mają zachodnich pocisków
Anonim 19.06.2022 17:48
Czas jechać spowrotem do kacapi tam gwałcić burzyć i mordować dla relaksu.
Anonim 19.06.2022 17:43
Mało tego to jeszcze według ukraińskich źródeł całe rosyjskie armie odmawiają wykonywania rozkazów w dni wolne od pracy i chcą strajkować. Co to za wojsko?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo