Mark Zuckerberg stracił 7 mld dolarów. Wszystko przez globalną awarię Facebooka

Wczorajsza globalna awaria mediów społecznościowych mocno odbiła się na finansach Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka. W kilka godzin jego majątek zmniejszył się o niespełna 7 miliardów dolarów, przez co spadł on w notowaniu najbogatszych ludzi na świecie na piąte miejsce.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
flickr @Anthony Quintano

Poniedziałek, 4 października 2021 roku to dzień, który z pewnością zapisze się na kartach historii internetu. W godzinach popołudniowych globalnej awarii uległy wszystkie portale społecznościowe należące do Marka Zuckerberga: Facebook, Messenger, Instagram oraz WhatsApp.

W wyniku awarii miliardy użytkowników z całego świata nie mogły zalogować się do swoich kont. Warto zaznaczyć, że poniedziałkowa awaria była pierwszą tak potężną i długą w całej historii istnienia Facebooka, ponieważ trwała ponad sześć godzin (portal istnieje od 2004 roku). 

Zuckerberg spadł na czwarte miejsce listy najbogatszych ludzi świata

Mimo iż dostęp do portali został już przywrócony, skutki awarii są dość znaczące - w szczególności dla portfela Zuckerberga. Agencja Bloomberg poinformowała, że majątek właściciela Facebooka pomniejszył się o prawie 7 miliardów dolarów. Tym samym biznesmen spadł z czwartego na piąte miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. 

Gdy doszło do awarii, kurs akcji Facebooka zmniejszył się o 4,9 proc., zaś po jej usunięciu wzrósł o 0,5 proc. Obecnie majątek właściciela Facebooka wycenia się na 121,6 mld dolarów. Zuckerberga w rankingu najbogatszych ludzi świata wyprzedził Bill Gates, który ma 124 mld dolarów. 

Wczoraj Zuckerberg opublikował na swoim facebookowym profilu wpis, w którym przeprosił wszystkich internautów za zaistniałe zakłócenia w funkcjonowaniu portalu. 

 

 

 

 

 

 Źródło: Twitter, Bloomberg

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo