Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

"Chcą do Allaha, wyślemy ich" - burmistrz Wenecji ostrzega: kto krzyknie "Allahu Akbar" będzie zastrzelony

- Każdy kto wpadnie na plac świętego Marka krzycząc \"Allahu Akbar\" musi liczyć się z tym, że zostanie zastrzelony - zapowiedział burmistrz Wenecji. Luigi Brugnaro chce w ten sposób zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. Z terrorystami się nie negocjuje.

pixabay.com

Musimy zrobić wszystko, by zwiększyć bezpieczeństwo, jeśli chodzi o terroryzm. Kilka miesięcy temu zatrzymaliśmy cztery osoby, które planowały wysadzić most Rialto

- powiedział burmistrz Wenecji.

Powiedzieli, że chcieli spotkać się z Allahem, więc wyślemy ich prosto do Allaha, bez konieczności zrzucania ich z mostu, po prostu ich zastrzelimy

- zaznaczył Brugnaro.

Oczywiście, natychmiast pojawili się wszelkiej maści "obrońcy praw człowieka" z głupimi pomysłami. Burmistrz Florencji Dario Nardella podczas spotkania włoskich polityków zaczął krzyczeć "Allahu Akbar". "Żart" Nardellego został uchwycony przez kamery i spotkał się z krytyką opinii publicznej. Zachowanie polityka uznano za kpinę z ofiar zamachów terrorystycznych.

Burmistrz Florencji opublikował w mediach społecznościowych przeprosiny. Na Facebooku napisał, że nie chciał nikogo obrazić, lecz pokazać dystans do pomysłu Brugnaro. 

 Źródło: foxnews.com, telegraph.co.uk, niezalezna.pl

 

#Luigi Brugnaro #Wenecja #terroryzm

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo