Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Były zięć Putina w potrzasku! Prokuratura zajęła jego grunty

Prokuratura zajęła nieruchomość gruntową w Duivendrecht, gminie znajdującej się na przedmieściach Amsterdamu, należącą do Jorrita Faassena, byłego zięcia prezydenta Rosji Władimira Putina - poinformował portal dziennikarstwa śledczego Follow the Money (FTM).

Władimir Putin
fot. pixabay.com

Powód zajęcia nie jest znany, jednak portal przypomina, że Faassen był ostatnio przesłuchiwany na lotnisku Schiphol w Amsterdamie w związku z podejrzeniem łamania europejskich sankcji nałożonych na Rosję.

Dziennikarze FTM ustalili, że zajęcie gruntu w Duivendrecht nastąpiło 12 maja br. Dokumenty z rejestru gruntów wskazują również, że Faassen jest teraz zameldowany pod nowym adresem. Jest to luksusowy kompleks apartamentów w samym centrum Moskwy.

Holenderski biznesmen Jorrit Fassen przez lata był w związku z najstarszą córką rosyjskiego dyktatora Marią, którą, jak podają niderlandzkie media, poślubił w 2008 r. w Wassenaar niedaleko Hagi. Niezależny rosyjski portal informacyjny Meduza podaje, że para nie jest już małżeństwem od 2022 r.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Władimir Putin #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo