Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Bałtyccy sąsiedzi" - już nie Kaliningrad, a Královec! W akcję wyśmiewania Rosjan włączył się... szef czeskiej dyplomacji

Ta akcja sprawiła, że z Rosjan śmieją się miliony ludzi. Mapka z podziałem obwodu kaliningradzkiego między Polskę a Czechy rozbawiła internautów i dotarła nawet do najwyższych czeskich władz, które dołączyły do trollingu. Na żartach nie zna się tylko Rosja, która wyraża oburzenie tym, że Kaliningrad to teraz... Královec!

Już nie Kaliningrad, a Královec!
fot. Twitter/ Tomas Zdechovsky

Rosjanie na okupowanych terenach Ukrainy przeprowadzili pseudoreferenda, w trakcie których pytali, czy dane regiony chcą przyłączyć się do Rosji. Sposób przeprowadzenia "głosowania" był skandaliczny - ludzi zmuszano do głosowania pod lufą karabinu, ściągano sztucznie osoby niezamieszkałe na danych terenach, a cały ten teatr był oczywiście niepotrzebny, bo wyniki i tak sfałszowano. Efekt - Putin ogłosił rzekome przyłączenie ukraińskich terenów do Rosji, czego nie uznaje cywilizowany świat. 

Internauci zareagowali śmiechem na wyniki putinowskiego pseudoreferendum. W sieci pojawiła się nawet mapka "aneksji" Kaliningradu i podziału go na pół, tak aby... Czesi uzyskali dostęp do morza. Ten żart, co najlepsze, mocno chwycił i rozszedł się po sieci. 

Czeski eurodeputowany Tomáš Zdechovský zamieścił nawet mapę z nazwami miast w obwodzie kaliningradzkim przemianowanymi na język czeski. Szeroko zakrojona akcja memowa włączyła w to nawet... Joe Bidena. 

Trollingowi nie ma końca, bo pojawił się też... "oficjalny profil" Královca, czyli Królewca po czesku! 

- Královec należy do Czech. Po udanym referendum 97,9 proc. mieszkańców Kaliningradu zdecydowało się na przyłączenie do Czech i zmianę nazwy Kaliningradu na Královec

- czytamy w przypiętym wpisie, zabawnie nawiązującym oczywiście do rosyjskich pseudoreferendów.

W dość zabawny sposób odniósł się do tego też minister spraw zagranicznych Czech Jan Lipavsky. Jego tweet bije rekordy popularności i ma już ok. 10 tysięcy polubień. 

Partnerstwo z naszymi bałtyckimi sąsiadami nigdy nie było silniejsze - napisał na Twitterze. 

Karuzela śmiechu trwa, ale Rosjanie nie znają się na żartach. Jeden z tamtejszych portali wyraził oburzenie tym pomysłem i nazwał go "wątpliwym". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Královec #Czechy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo