Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Awantura w czasie EURO2024. „To, co zrobiła policja w Berlinie z polskimi kibicami to kryminał“ [WIDEO]

Berlińska policja zastosowała środki przymusu bezpośredniego wobec polskich kibiców w czasie meczu Polska - Austria w ramach EURO2024. Do sieci trafiły nagrania i zdjęcia ze zdarzeń.

Policja w Berlinie
Farahim Gasimov | @Konrad_Wernicki - pixabay.com | x.com

O 18:00 rozpoczął się mecz Polska-Austria. Dwie godziny wcześniej policja w Berlinie poinformowała o zamknięciu dużej strefy kibica w związku z nadchodzącą burzą. Kibice zostali z niej wyproszeni, a jak wcześniej relacjonowaliśmy, większość przyjezdnych fanów stanowili Polacy.

Chwilę po godzinie 18 policja w Berlinie poinformowała, że z wyznaczonych stref znów można korzystać.

To właśnie w tym momencie - jak relacjonuje obecny na miejscu dziennikarz Tygodnika Solidarność - zaczęły się problemy.

"To, co zrobiła dziś niemiecka policja w Berlinie z polskimi kibicami to kryminał. Najpierw wydała komunikat, że otwiera FANZONE, a gdy kibice zaczęli do niej przybywać, zamknęli wejście. Po czym nastąpiło wypychanie kibiców i łapanki. Polacy odpowiadali: GESTAPO"

– napisał na portalu x.com Konrad Wernicki.

Do sieci trafiły nagrania i zdjęcia ze zdarzeń, które miały mieć miejsce w strefie kibica. Widzimy na nich m.in. jak jeden z funkcjonariuszy pięścią w twarz bije Polaka, po czym ten pada na ziemię. 

Komunikat policji

Po zdarzeniu głos zabrała niemiecka policja. W komunikacie służb przekazano, iż mundurowi zostali wezwani na miejsce z powodu sprzeczki między polskimi kibicami a pracownikami strefy kibica. Po przybyciu na miejsce policjanci mieli zostać obrzucani butelkami i kamieniami.

Mundurowi poinformowali, że wobec polskich kibiców użyto "przemocy fizycznej, gazu pieprzowego, pałek wielofunkcyjnych", kilka osób zostało zatrzymanych.

"Służby i kibice zostali ranni i znajdują się pod opieką medyczną. Na miejscu trwa rejestracja danych osobowych zatrzymanych, dlatego punkt będzie chwilowo zamknięty"

– przekazała policja w Berlinie.


 Źródło: niezalezna.pl, x.com

 

#euro2024 #Berlin #policja #mecz polska austria

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo