Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Australia: zakaz używania TikToka na urządzeniach rządowych

Mark Dreyfus - australijski minister sprawiedliwości zapowiedział dziś, że rząd Australii zabroni używania chińskiej aplikacji TikTok w należących do niego urządzeniach. Jako powód podano względy bezpieczeństwa.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / 8268513

"Taką decyzję podjęto na wniosek australijskich służb wywiadowczych i zostanie ona zrealizowana tak szybko jak to możliwe"

- powiedział Dreyfus. Dodał, że wyjątki od zakazu będą udzielane "jedynie w szczególnych przypadkach, przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa". 

Wcześniej podobne decyzje podjęło szereg innych państw zachodnich, w tym USA, Kanada, Wielka Brytania i Nowa Zelandia, motywując ją również względami bezpieczeństwa.

Jak przypomina Reuter decyzje te odzwierciedlają narastające obawy, że rząd Chin może wykorzystywać aplikację firmy, należącej do konsorcjum ByteDance Ltd., do zbierania informacji o jej użytkownikach w celu propagowania swojej agendy politycznej.

Kierujący australijską filą TikToka Lee Hunter wyraził rozczarowanie, że o wydaniu zakazu dowiedział się z mediów "mimo naszych wielokrotnych propozycji rozmów z rządem o naszych zasadach". 

"Podkreślamy, że nie ma dowodów sugerujących, iż TikTok w jakikolwiek sposób zagraża bezpieczeństwu Australijczyków oraz, że nie powinien być traktowany inaczej niż inne platformy społecznościowe"

- dodał Hunter. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#TikTok #Australia #zakaz #świat

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo