Polski turysta walczy o życie w szpitalu. Włosi po brutalnym ataku: „Nie możemy dłużej milczeć”

Nie można tego dłużej zamiatać pod dywan - piszą włoskie media o ataku na polskiego turystę, do którego doszło w Katanii. "Ryzykujemy stworzenie złego wizerunku Katanii" - słyszymy, podczas gdy 35-letni Polak walczy o życie. Czy odpowiednie wnioski zostaną wyciągnięte?

Katania - to tam doszło do ataku na polskiego turystę
By stefan_fotos from Leipzig, Germany - Aeolian island, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22777559

35-letni polski turysta walczy o życie w szpitalu w Katanii na Sycylii, gdzie trafił w krytycznym stanie po napadzie. Lokalne media podają za policją, że Polak został napadnięty prawdopodobnie przez imigranta, który pobił go podczas kradzieży telefonu komórkowego Iphone. Napastnik przewrócił mężczyznę, który uderzył się w głowę. Do napaści doszło w nocy z piątku na sobotę w centrum miasta na Piazza Stesicoro. Pomoc wezwał mieszkaniec okolicy. Polak przeszedł w szpitalu operację.

Trwają poszukiwania "sprawcy spoza UE", ale już teraz ta sprawa wstrząsnęła Włochami.

Zbrodnia, o której nie możemy dłużej milczeć - tak sprawę brutalnego pobicia polskiego turysty w Katanii opisuje lokalny felietonista Anthony Distefano. 

Choć ostatnie kroniki mówiły nam, jak w Katanii kradzione i demontowane są samochody, wiadomości z ostatnich godzin są ciosem trudnym do przyswojenia. Niewinny 35-letni polski turysta jest w śpiączce, a wiadomości płynące ze szpitala Garibaldiego nie są optymistyczne. 

– wskazuje.

Distefano pisze, że to, co teraz dzieje się w Katanii, to "scenariusz nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu". - Należy zająć się tą kwestią, nie można zamiatać tego pod dywan. 

- Bezpieczeństwo jest kwestią policji, ale także instytucji i sił politycznych - pisze felietonista livesicilia.it, wskazując, że "Katania stała się zakładniczką głupców bez sumienia". - Potrzebujemy sygnału, którego nie można dłużej odkładać: w przeciwnym razie Katania ryzykuje utratę wszystkiego - wskazał. 

W komentarzu dla "La Sicilia" wypowiedział się też szef stowarzyszenia łączącego właścicieli kwater do wynajęcia dla turystów. Jak podkreślił, tego zdarzenia nie można lekceważyć. 

- Ryzykujemy stworzenie złego wizerunku Katanii. Jako przedsiębiorcy turystyczni jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co się stało, ale mamy nadzieję, że jest to odosobniony incydent i że policja zrobi to, co należy zrobić. Ufamy, że osoba odpowiedzialna zostanie schwytana tak szybko, jak to możliwe - wskazał Franz Cannizzo. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Katania #polski turysta #pobicie

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (66)
Anonim 15.05.2023 15:47
Omijać z daleka, nawet jak tanio.
Anonim 14.05.2023 17:51
Skoro państwo nie daje rady, niech tym się zajmie mafia.
Anonim 15.05.2023 05:11
Anonim 14.05.2023 17:51 Kosher Nostra?
Edzio 14.05.2023 16:43
Francja , Włochy , Grecja , Serbia to jest dzicz wystarczy zapytać kierowców...
Anonim 15.05.2023 04:59
Edzio 14.05.2023 16:43 Islamiści od lat tak twierdzą! Islam to choroba, na którą nie ma jeszcze szczepionki! Chyba że ścinanie islamskich łbów to do tej pory jedyna znana szczepionka! Dopóki nie zniszczymy Islamu tak pozostamie!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo