Apple przywraca komunikator Parler

Apple przywrócił do swojego sklepu z aplikacjami App Store komunikator Parler, który usunięto w połowie stycznia w związku z zamieszkami na Kapitolu. Gigant technologiczny podtrzymuje jednak słuszność swojej wcześniejszej decyzji o blokadzie aplikacji - poinformowała telewizja NBC.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/service/license/

Konserwatywny portal społecznościowy Parler zablokowało również Google i Amazon. Firmy oskarżyły serwis o rozpowszechnianie treści nawołujących do aktów przemocy po ataku na Kapitol z początku stycznia.

Telewizja NBC otrzymała list Timothy'ego Powderly'ego, starszego dyrektora Apple ds. rządowych, adresowany do republikańskich polityków - senatora Mik'a Lee oraz członka Izby Reprezentantów Kena Bucka, z którego wynika, że Parler został przywrócony w App Store 14 kwietnia. 

W liście Powderly napisał, że aplikację usunięto za „dopuszczanie postów, które zachęcały do przemocy, oczerniały różne grupy etniczne, rasy oraz religie, gloryfikowały nazizm oraz nawoływały do agresji wobec konkretnych osób”.

Moderowanie było w oczywisty sposób niewystarczające do uchronienia użytkowników przed szkodliwymi i niebezpiecznymi treściami.
- dodał. 

Jak zaznaczył, firma „podtrzymuje swoją decyzję”, która była „niezależna” i „w żaden sposób nie koordynowana ani nie konsultowana z Google bądź Amazonem”.

Przekazał jednak, że Apple prowadził z Parlerem „poważne rozmowy”, co doprowadziło do przywrócenia aplikacji w App Store.

Serwis Parler został założony w 2018 r. przez informatyka Johna Matze, Jareda Thomsona oraz republikańską donatorkę Rebekę Mercer. Deklaruje się jako bezstronne medium społecznościowe. Szybko jednak zdobył dużą popularność wśród zwolenników byłego prezydenta USA Donalda Trumpa i prawicowych konserwatystów. Oskarżali oni już od dłuższego czasu Twittera i Facebooka o cenzurowanie ich postów. 


Dlatego właśnie powstała Albicla!

Jak widać, cenzura w mediach społecznościowych dotknąć może każdego, niezależnie od prowadzonych działań czy wyznawanych poglądów politycznych. Co istotne, dzieje się tak zazwyczaj bez żadnego uzasadnionego powodu.

Dlatego też media Strefy Wolnego Słowa niespełna trzy miesiące temu uruchomiły platformę Albicla, która pozbawiona jest ideologicznej cenzury i jest medium społecznościowym dla wszystkich. Do 72 tysięcy użytkowników dołączyć może każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. 

Serwis społecznościowy Albicla ma swoje przesłanie. Podstawowe hasło to "Let AlBiCla - Let All Be Clear" - co w języku angielskim oznacza "Postawmy sprawę jasno". Drugą maksymą określającą Albiclę jest: „ABC – A Better Choice” – czyli po prostu „lepszy wybór”. Dlaczego lepszy? Bo Albicla to bezpieczny, funkcjonalny i najszybciej rozwijający się polski portal społecznościowy, integrujący informacje z różnych mediów i katalizujący możliwości tkwiące w różnych środkach przekazu.

I kolejna wiadomość - Albicla jest serwisem BEZPŁATNYM. Zachęcamy do rejestracji.

KLIKNIJ TUTAJ I PRZENIEŚ SIĘ DO SERWISU ALBICLA.COM

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Parler #App Store #media społecznościowe #social media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo