Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Antypolskie kłamstwa Putina w wywiadzie z Carlsonem. Tusk i spółka nabrali wody w usta

Cały świat reaguje na wypływ rosyjskiej propagandy, który miał miejsce w wywiadzie amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem. Choć w wypowiedziach Putina nie brakowało antypolskich kłamstw, tak skory ostatnio do komentarzy Donald Tusk nabrał wody w usta. Również ministrowie jego rządu nie są specjalnie skorzy do reakcji w tej kwestii.

Władimir Putin i Tucker Carlson
kremlin.ru - kremlin.ru

Amerykański dziennikarz Tucker Carlson przybył do Moskwy, gdzie przeprowadził wywiad z prezydentem Rosji, zbrodniarzem wojennym Władimirem Putin. Wywiad odbił się głośnym echem w środowiskach medialnych i politycznych niemal na całym świecie. Carlson stworzył Putinowi dogodną przestrzeń do rozsiewania kremlowskiej propagandy. 

W obszernym wywiadzie Władimir Putin przedstawiał kłamliwą narrację m.in. dotyczącą Polski. Oskarżał nasz kraj o historyczne podburzanie ludu ukraińskiego do walki o niepodległość, zarzucił Polsce współpracę z Adolfem Hitlerem przed 1939 r. i de facto zarzucił Polsce wszczęcie II wojny światowej, przekonując, że "Hitler nie miał wyboru".

Putin, zapytany, czy wyobraża sobie scenariusz, w którym wysłałby rosyjskie wojska do Polski, członka NATO, odpowiedział: "Tylko w jednym przypadku, jeśli Polska zaatakuje Rosję. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy zainteresowani Polską, Łotwą ani żadnym innym miejscem. Dlaczego mielibyśmy to robić? Po prostu nie mamy żadnego interesu".

Wywiad spotkał się z krytyką ze strony różnych instytucji i rządów na całym świecie, włączając w to Komisję Europejską, jednak wciąż nie słychać reakcji ze strony premiera obecnego rządu i szefa polskiej dyplomacji, choć propagandowych kłamstw o naszym kraju nie brakowało w wywiadzie.

Donald Tusk, choć niedawno ochoczo skrytykował amerykańskich Republikanów i prowadzoną przez nich politykę, ani słowem nie odniósł się do kłamliwych tez Władimira Putina.

Radosław Sikorski, szef MSZ, ograniczył się do dwóch retweetów wpisów komentujących wypowiedzi Putina. Więcej uwagi poświęcił w ostatnich godzinach słownym utarczkom z Arkadiuszem Mularczykiem na temat reparacji.

Szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz, dopiero zapytany na konferencji prasowej o słowa Putina dotyczące potencjalnej agresji na Polskę lub Łotwę, odparł, że " "im bardziej się powtarza, że się czegoś nie ma w planach, tym trzeba być pewnie tym bardziej podejrzliwym szczególnie w stosunku do tych słów".

- "Róbmy swoje, przygotowujmy się na różne sytuacje, nic nie może uśpić naszej czujności i na pewno takie słowa tego nie powodują, a wręcz przeciwnie
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Władimir Putin #Tucker Carlson

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo