Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

​Znowu pobicie Polaków. Trzech ministrów pilnie jedzie do Wielkiej Brytanii

Polski rząd natychmiast zareagował na informacje o kolejnym ataku na dwóch Polaków, którzy zostali pobici dziś w Harlow na wschodzie Anglii.

Rian (Ree) Saunders https://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/
Polski rząd natychmiast zareagował na informacje o kolejnym ataku na dwóch Polaków, którzy zostali pobici dziś w Harlow na wschodzie Anglii. „W związku z incydentami skierowanymi przeciwko polskim obywatelom planowany jest pilny wyjazd do Londynu szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka” - podał resort dyplomacji.

Niedzielny atak w Harlow miał miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak w tej samej miejscowości, zginął Arkadiusz Jóźwik.

Jak pisał portal niezalezna.pl, kilka dni temu w Harlow grupa nastolatków zamordowała 40-letniego Jóźwika tylko dlatego, że mówił po polsku do swojego kolegi. Sprawą, oprócz brytyjskiej prokuratury, zajmą się też polscy śledczy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tvp.info: Jest polskie śledztwo ws. zakatowania Polaka w Wielkiej Brytanii

Wczoraj ulicami angielskiego Harlow przeszedł marsz milczenia upamiętniający zamordowanego przez gang nastolatków 40-letniego Polaka Arkadiusza Jóźwika.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielki marsz pamięci po śmierci Arkadiusza Jóźwika

Jednak już w nocy z soboty na niedzielę grupa czterech lub pięciu mężczyzn pobiła dwóch trzydziestokilkuletnich Polaków, którzy trafili do szpitala - jeden ze złamanym nosem, drugi z rozciętym łukiem brwiowym. Policja podała, że bada atak jako motywowany nienawiścią.

W związku z serią ataków na Polaków do Londynu w trybie pilnym uda się trzech polskich ministrów. O tym poinformował dziś dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak. Szczegóły wizyty są ustalane.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Wielka Brytania #Harlow #Londyn

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

krs
Wczytuję ocenę...
Wideo