Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Dżihadysta Ahmad Al-Faqi przed Trybunałem w Hadze

Po raz pierwszy sąd tak zdecydowanie zareagował na barbarzyńskie akty dzihadystów. Ahmad Al- Fagi stanął przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze za niszczenie zabytków.

twitter
Po raz pierwszy sąd tak zdecydowanie zareagował na barbarzyńskie akty dzihadystów. Ahmad Al- Fagi stanął przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze za niszczenie zabytków. Organizacje broniące praw człowieka oskarżają go także o szereg przestępstw seksualnych.

Wczoraj rozpoczął się proces Ahmada Al-Fagi oskarżonego o niszczenie irackich zabytków. Członkowie tzw. Państwa Islamskiego zrównali z ziemią zarówno zabytkowe świątynie muzułmanów, jak i synagogi oraz kościoły. Radykalni muzułmanie wysadzili w powietrze grób proroka Jonasza i unikalne rzeźby, mające nawet 4500 tysięcy lat posągi w Mosulu, unikalne manuskrypty. Tysiące skradzionych zabytków sprzedano, a pieniądze z transakcji przeznaczano na finansowanie ISIS.


screen twitter

- Organizacje broniące praw człowieka działające m.in. w Mosulu oskarżają Ahmada Al-Fagi i czternastu innych dżihadystów o  poważne przestępstwa (…) w tym gwałty, wykorzystywanie seksualne, zmuszanie dziewczynek do małżeństw - mówiła na antenie „Sabc News Online” Carrie Comer z „International Human Rights”. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Państwo Islamskie #przestępstwa ISIS #zabytki #UNESCO

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

MP
Wczytuję ocenę...
Wideo