Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Polscy hokeiści przegrali z Niemcami 2:4 w swoim szóstym meczu mistrzostw świata Elity • • • Iga Świątek wygrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:2, 6:3 w finale tenisowego turnieju WTA w Rzymie • • •

Grecja: "Brexit" to protest przeciw obecnej Europie

W Grecji politycy, dziennikarze i eksperci  mówią o konieczności zmian w Unii Europejskiej i powodach, które doprowadziły do Brexitu.

Trine Juel/ http://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/
W Grecji politycy, dziennikarze i eksperci  mówią o konieczności zmian w Unii Europejskiej i powodach, które doprowadziły do Brexitu. Zdaniem Greków, Wyjście Brytyjczyków ze Wspólnoty to protest przeciwko takiej Europie, jaką jest obecnie. Grecka gazeta „Kathimerini” podkreśla, że decyzja Brytyjczyków nie była podyktowana względami ekonomicznymi. 

Panos Kammenos, grecki minister obrony narodowej powiedział, że brytyjskie referendum pokazuje, iż jedynym sposobem na zachowanie istnienia Wspólnoty jest równe traktowanie wszystkich jej członków, a nie szantaż. Spora część Greków postrzega decyzję Brytyjczyków jako sprzeciw nie przeciwko samej idei Unii Europejskiej, ale przeciwko temu, czym się stała. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#UE #Brexit #Grecja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
JW
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo