Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Polscy hokeiści przegrali z Niemcami 2:4 w swoim szóstym meczu mistrzostw świata Elity • • • Iga Świątek wygrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:2, 6:3 w finale tenisowego turnieju WTA w Rzymie • • •

Po antypolskich wypowiedziach szef MSZ zaprasza do siebie ambasadora Niemiec

- Minister Witold Waszczykowski zaprosił na poniedziałek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolfa Nikela w związku z antypolskimi wypowiedz

youtube.com/print screen
- Minister Witold Waszczykowski zaprosił na poniedziałek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolfa Nikela w związku z antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich - poinformowało MSZ.

Rozmowa szefa MSZ, Witolda Waszczykowskiego i ambasadora Niemiec, Rolfa Nikela zaplanowana jest na jutro, na godziny przedpołudniowe. Rzecznik MSZ, Artur Dmochowski pytany o to, które wypowiedzi niemieckich polityków były powodem decyzji o zaproszeniu do ministerstwa - stwierdził jedynie, że "było ich wiele".

Martin Schulz, przewodniczący parlamentu Europejskiego w rozmowie z niemieckim dziennikiem Frankfurter Allgemeine Zeitung stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość rządzi Polską stosując „demokrację w stylu Władimira Putina”. Świadczyć ma o tym „podporządkowywanie dobra państwa interesom zwycięskiej w wyborach partii”. Krytykując nową władzę w Polsce Schulz ostrzegł przed „putinizacją europejskiej polityki”.

Na pytanie o to jakie będzie w trakcie rozmowy stanowisko szefa polskiej dyplomacji, Dmochowski powiedział, że szef MSZ, tak jak cały polski rząd będzie stał na stanowisku "obrony polskich interesów i polskiego wizerunku".

W okresie świątecznym ambasador Niemiec odnosił się do zmasowanej krytyki Polski w niemieckich mediach. - Proszę nie wierzyć w to co pisze prasa niemiecka - stwierdził wówczas Rolf Nikel.

- Patrzymy na sytuację w Polsce bardzo uważnie. Jesteśmy partnerami, przyjaciółmi i sąsiadami. Łączy nas wiele wspólnych spraw i naszym dalszym interesem jest ich rozwój. Chętnie będziemy nadal działać wspólnie - mówił dyplomata.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
sp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo