Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Toronto: wystawa "KATYŃ 1940 - SMOLEŃSK 2010

Klub "Gazety Polskiej" w Toronto z przyjemnością informuje, ze mimo rożnych trudności w sobotę 12 stycznia 2013 r. odbyło się w pięknej, głównej rotundzie Toronto City Hall otwarcie zorganizowanej przez nas prezentacji wystawy "Katyń 1940 - Smoleńsk

Klub "Gazety Polskiej" w Toronto
Klub "Gazety Polskiej" w Toronto z przyjemnością informuje, ze mimo rożnych trudności w sobotę 12 stycznia 2013 r. odbyło się w pięknej, głównej rotundzie Toronto City Hall otwarcie zorganizowanej przez nas prezentacji wystawy "Katyń 1940 - Smoleńsk 2010". 

Ostateczna decyzje zezwalająca na prezentacje przygotowanych materiałów uzyskaliśmy dopiero na 24 godziny przed terminem otwarcia ustalonym w umowie podpisanej na początku grudnia 2012, co utrudniło nam rozreklamowanie wystawy w sposób przez nas planowany, ale i tak przybyła liczna grupa Polonii.

Wystawa jest przeznaczona głownie dla anglojęzycznych mieszkańców naszego miasta ( jest wiec w całości w języku angielskim) i będzie prezentowana przez cały tydzień (do 18go Stycznia włącznie) w godzinach otwarcia Ratusza. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. 

Miejsce które wybraliśmy jest tak powszechnie znane i odwiedzane tłumnie przez mieszkańców Toronto i turystów (charakterystyczny modernistyczny budynek Ratusza został zbudowany w latach 60-tych według projektu Fińskiego architekta Viljo Ravela), że uznaliśmy je za doskonałe dla prezentacji wystawy szerszej publiczności.

W poniedziałek, 14 Stycznia wystawę zwiedziła również przebywające właśnie z wizyta w Toronto Pani Magdalena Merta, wdowa po tragicznie zmarłym w Katastrofie Smoleńskiej Wiceministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego Św. Pamięci Tomaszu Mercie. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Ewa Wójcik
Wczytuję ocenę...
Wideo