Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ku pamięci sierżanta Ollisa, który uratowal polskiego żołnierza

W niedzielę (11 czerwca) odbędzie się pierwsza edycja biegu ku pamięci sierżanta armii Stanów Zjednoczonych Michaela Ollisa, który zginął w sierpniu 2013 r., ratując w Afganistanie porucznika

na zdjęciu Karol Cierpica; screen TV Republika
W niedzielę (11 czerwca) odbędzie się pierwsza edycja biegu ku pamięci sierżanta armii Stanów Zjednoczonych Michaela Ollisa, który zginął w sierpniu 2013 r., ratując w Afganistanie porucznika Wojska Polskiego, Karola Cierpicę, podczas wspólnej operacji amerykańskich i polskich oddziałów w Afganistanie.

Dla ppor. Karola Cierpicy był do definiujący moment. Powołał fundację „Dziękuję Ci za służbę” i poświęcił się wspieraniu weteranów oraz rozpowszechnianiu świadomości o zasługach polskiego wojska we współpracy wojskowej między Polską i USA. Fundacja Karola Cierpicy aktywnie współpracuje z Klubami GP w Stanach i wchodzi w skład Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, którego filarem są Kluby GP z Filadelfii, Nowego Jorku, i stanu New Jersey. Honorowymi członkami wspomnianego Komitetu są również rodzice Michaela Ollisa. Prowadzą oni także własną fundację, SSG Michael Ollis Freedom Foundation, która jest organizatorem biegu i imprezy. Wśród głównych sponsorów jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

„Nasz syn Michael oddał życie za swoją ojczyznę. Stworzyliśmy tę fundację na jego cześć, aby wpierać weteranów i ich rodziny. Mamy nadzieję, że bieg przyczyni się upamiętnienie ofiary Michaela, pokaże nasze wsparcie dla wszystkich służących w siłach zbrojnych oraz pomoże zebrać środki na pomoc dla tych co służyli” - napisali w oświadczeniu założyciele fundacji Linda i Bob Ollisowie.


FIRST ANNUAL SSG MICHAEL OLLIS MEMORIAL 5K RUN & STREET FESTIVAL bo tak oficjalnie nazywa się impreza, odbędzie w niedzielę 11 czerwca  w godzinach 8:00 – 12:00 na New Dorp Lane na Staten Island, Nowy Jork.

Bieg na 5 km wystartuje o godz. 9:00, a jego trasa wiedzie wzdłuż kolejki Staten Island Railway (SIR) pomiędzy ulicami Beach Avenue i Jefferson Avenue. Po biegu nastąpi ceremonia wręczenia nagród i uliczny festiwal pomiędzy ulicami New Dorp Plaza i 10th Street. Zapisy odbywają się w internecie na stronie: ollisrace.eventbrite.com – koszt uczestnictwa to $35 dolarów lub inna, większa dotacja. 

Udział w imprezie zapowiedział konsul generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski. Spodziewana jest także obecność przedstawicieli ataszatu wojskowego RP w USA.

W imieniu organizatorów, Kluby GP oraz zapraszają na bieg i towarzyszącą imprezę.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Karol Cierpica #Stany Zjednoczone #Michael Ollis

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
gb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo