Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Zaskakująca decyzja Aryny Sabalenki. Dobra wiadomość dla Igi Świątek

Aryna Sabalenka nie wystąpi w przyszłym tygodniu w turnieju WTA 1000 w Doha. Wiadomość potwierdzili w środę organizatorzy zawodów. Oznacza to, że Iga Świątek będzie najwyżej rozstawioną tenisistką w imprezie.

Aryna Sabalenka nie wystąpi w przyszłym tygodniu w turnieju WTA 1000 w Doha. Wiadomość potwierdzili w środę organizatorzy zawodów. Oznacza to, że Iga Świątek będzie najwyżej rozstawioną tenisistką w imprezie, co znacząco zmienia układ sił w turniejowej drabince.

Sabalenka rezygnuje, Światek z jedynką

Decyzja liderki rankingu WTA jest sporym zaskoczeniem, zwłaszcza że Sabalenka rozpoczęła sezon w znakomitym stylu i była jedną z głównych faworytek katarskiego turnieju. Organizatorzy poinformowali, że powodem wycofania jest zmiana planu startowego, a nie problemy zdrowotne. Białorusinka, która ma za sobą intensywny początek roku i finał Australian Open, zdecydowała się na dodatkowy odpoczynek i korektę przygotowań do kolejnych dużych imprez.

Nieobecność Sabalenki może ułatwić drogę do triumfu Świątek, która w Doha czuje się wyjątkowo dobrze i w przeszłości dwukrotnie triumfowała na katarskich kortach. Polka stanie się teraz główną faworytką turnieju.

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane