Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

W Australii zmienili zdanie? Novak Djokovic pomimo deportacji może zagrać na antypodach

Australijskie media donoszą we wtorek, że Novak Djokovic ma otrzymać wizę wjazdową do tego kraju, co umożliwi mu występ w przyszłorocznym Australian Open. W styczniu serbski tenisista został deportowany z antypodów i nałożono na niego trzyletni zakaz wjazdu, z powodu braku szczepienia przeciwko COVID-19.

Novak Djokovic najprawdopodobniej będzie mógł zagrać w styczniowym Australian Open
fot. facebook.com/djokovicofficial

Według telewizji ABC minister ds. emigracji Andrew Giles cofnął zakaz wjazdu Novaka Djokovica. Rzecznik prasowy resortu odmówił jednak skomentowania doniesień. W ubiegłym miesiącu dyrektor Australian Open Craig Tiley powiedział, że dziewięciokrotny mistrz tego turnieju jest mile widziany i będzie mógł wystąpić, jeśli zostanie uchylony nałożony nań zakaz wjazdu. Podkreślił też, nie miał żadnego kontaktu z rządem w sprawie Djokovica i że organizatorzy Australian Open nie mogą lobbować w imieniu Serba.

Deportacja za brak szczepienia

W styczniu bieżącego roku, tuż przed rozpoczęciem turnieju w Melbourne, Serb został deportowany z Australii z powodu niezaszczepienia przeciwko COVID-19. Sąd ostatecznie nie uznał dokumentów medycznych, na podstawie których tenisista miał być zwolniony ze szczepień. Djokovic, który z tych samych względów nie mógł rywalizować w US Open, powiedział w zeszłym miesiącu, że czeka na "pozytywne wieści" z Australii.

Australian Open 2023 rozpocznie się 16 stycznia

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Novak Djoković #Australian Open #COVID-19

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo