Świątek i Djokovic rozstawieni w Wimbledonie

Iga Światek i Serb Nowak Djokovic zagrają z "jedynkami" w rozpoczynającym się w poniedziałek tenisowym turnieju Wielkiego Szlema na trawiastych kortach w Wimbledonie - poinformowali oficjalnie organizatorzy. Rozstawienie wynika z pozycji w światowych rankingach.

Iga Świątek
https://twitter.com/WTA

Świątek, która od 4 kwietnia nieprzerwanie prowadzi w światowym rankingu, zagra na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Clubu z "jedynką". Od zwycięstwie przed dwoma tygodniami w wielkoszlemowym French Open w Paryżu Polka nie startowała. Z numerem drugim rozstawiona będzie Estonka Anett Kontaveit, która w światowym rankingu traci do liderki aż 4300 punktów.

Broniący w Londynie tytułu Djokovic będzie najwyżej rozstawionym tenisistą. "Jedynka" światowego rankingu, Rosjanin Daniił Miedwiediew, został wykluczony z udziału, a numer dwa zestawienia - Niemiec Alexander Zverev - jest kontuzjowany.

Organizatorzy londyńskiej odsłony Wielkiego Szlema zabronili graczom z Rosji i Białorusi udziału w tegorocznym turnieju. To odpowiedź na agresję wojskową Kremla na Ukrainę.

Organizatorzy Wimbledonu, aby określić rozstawienie zawodników, korzystali wcześniej z systemu komputerowego faworyzującego wyniki na kortach trawiastych w ciągu ostatnich dwóch lat. Od edycji 2021 rozstawienia odzwierciedlają miejsca uczestników w światowych rankingach

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wimbledon #tenis #tenis ziemny #Iga Świątek

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo