Magda Linette wycofała się z rywalizacji w Roland Garros. Polka już myśli o Wimbledonie

Magda Linette została wycofana z gry podwójnej w wielkoszlemowym turnieju French Open. W niedzielę polska tenisistka odpadła w pierwszej rundzie singla. Po spotkaniu Linette przyznała, że zmaga się z urazem i być może będzie potrzebowała przerwy przed rozgrywkami na kortach trawiastych.

Magda Linette szybko pożegnała się z turniejem w Paryżu
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Magda Linette na kortach Rolanda Garrosa miała grać w parze z Chinką Xiyu Wang. W pierwszej rundzie zmagań deblistek miały zmierzyć się z Rumunką Iriną-Camelią Begu i Ukrainką Anheliną Kalininą, ale w turniejowej drabince zostały zastąpione przez Brazylijkę Ingrid Martins oraz Białorusinkę Irynę Szymanowicz.

Kłopoty zdrowotne Magdy Linette

Nie ma oficjalnego powodu wycofania polsko-chińskiej pary, jednak już w niedzielę Linette sygnalizowała, że rozważa taki scenariusz. Urazu doznała podczas turnieju w Strasburgu.

Będziemy monitorować i zobaczymy, czy ma to wszystko sens. Będziemy decydować z dnia na dzień. Wiadomo jaki jest debel, nie chcę zostawić swojej partnerki, więc na pewno będę robić wszystko, abym mogła grać

- powiedziała wówczas.

W singlu Polka była rozstawiona z numerem 21. Przegrała z Kanadyjką Leylah Fernandez 3:6, 6:1, 3:6. Linette może się teraz skoncentrować na przygotowaniami do Wimbledonu. Poznanianka na kortach trawiastych czuje się dużo lepiej niż na mączce.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Magda Linette #WTA #Roland Garros #French Open

jm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (3)
Anonim 31.05.2023 08:30
a ja już myślę o Australia Open
Anonim 30.05.2023 09:16
Schadee...
Anonim 30.05.2023 07:59
Siju Łan wystawiona do wiatru.
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo