Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Legendarna tenisistka Chris Evert ponownie zmaga się z nowotworem

Legenda tenisa Chris Evert po raz kolejny walczy z nowotworem, ogłaszając w publicznym oświadczeniu, że przechodzi leczenie po zdiagnozowaniu choroby. Amerykanka w karierze wywalczyła 18 tytułów Wielkiego Szlema.

Chris Evert
flickr - glennia

- „Jest to diagnoza, której nigdy nie chciałam usłyszeć, ale po raz kolejny mam szczęście, że choroba została wykryta w porę” – powiedziała Evert w oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem stacji ESPN, a następnie udostępnionym w mediach społecznościowych.

Amerykanka wyjaśniła, że w zeszłym tygodniu przeszła kolejną operację i lekarze usunęli wszystkie komórki nowotworowe z okolicy miednicy. Teraz rozpoczęła kolejny etap chemioterapii.

Evert, która 21 grudnia skończy 69 lat, w styczniu 2022 roku ogłosiła, że ma raka jajnika – chorobę, która odebrała jej młodszą siostrę Jeanne Evert Dubin w 2020 roku, gdy miała 62 lata.

Zdobywczyni 18 tytułów wielkoszlemowych powiedziała, że na razie odejdzie z pracy komentatorki w ESPN, rezygnując z Australian Open, ale spodziewa się, że będzie gotowa na resztę sezonu Wielkiego Szlema.

Evert była dominującą postacią w kobiecym tenisie w latach 70. i 80. XX wieku, zdobywając 157 tytułów WTA w grze pojedynczej i docierając co najmniej do półfinału w 52 z 56 turniejów Wielkiego Szlema, w których brała udział.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Chris Evert #tenis

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo