Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Iga Świątek i Magdalena Fręch zapewniły Polsce awans do finałów Billie Jean King Cup

Iga Świątek wygrała z Celine Naef 6:4, 6:3 w trzecim pojedynku wyjazdowego meczu Polski ze Szwajcarią w tenisowym Pucharze Billie Jean King, który jest rozgrywany w Biel. Polska prowadzi 3:0 i już zapewniła sobie awans do turnieju BJK Cup Finals, który w listopadzie odbędzie się w Sewilli.

Iga Świątek
BJKCup - twitter.com

Sprawę awansu do finałów Billie Jean King Cup Polki rozstrzygnęły już po trzech pojedynkach. W piątek Świątek wygrała z Simoną Waltert 6:3, 6:1 w pierwszym pojedynku. Natomiast Magdalena Fręch pokonała Naef 6:7 (8), 7:5, 6:3 w drugim i Polska prowadziła 2:0. W sobotę Iga przypieczętowała zwycięstwo Biało-czerwonych.

Iga Świątek pieczętuje awans

W sytuacji, gdy losy meczu są już rozstrzygnięte zrezygnowano z drugiego sobotniego singla. Do gry podwójnej, która ma zostać rozegrana, kapitanowie nominowali pary: Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa oraz Naef i Jil Teichmann, która w 2022 roku była w składzie Szwajcarek, gdy triumfowały one w finale BJK Cup w Glasgow.

Szwajcarki plasują się na trzeciej pozycji w zestawieniu ITF narodowych drużyn w Billie Jean King Cup. Polska jest 17., ale gospodynie nie mogły wystawić najsilniejszego składu. Już od dawna pauzuje mistrzyni olimpijska z Tokio Belinda Bencic (w listopadzie poinformowała, że spodziewa się dziecka), a Viktorija Golubic nie zdołała na czas wyleczyć kontuzji. Stawką dwudniowego spotkania był awans do turnieju BJK Cup Finals, który w listopadzie odbędzie się w Sewilli. Tytułu będą broniły Kanadyjki.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Billie Jean King Cup #Iga Świątek #magdalena fręch

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo