Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Hubert Hurkacz pokonany przez legendę tenisa. Komplikuje się sprawa awansu do ATP Finals

Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie turnieju halowego w Wiedniu. Polski tenisista przegrał w poniedziałek ze słynnym Brytyjczykiem Andym Murray'em 4:6, 7:6 (6), 3:6. Wynik może skomplikować "Hubiemu" kwestię awansu do kończącego sezon ATP Finals.

Hubert Hurkacz

Andy Murray jest byłym liderem światowego rankingu i trzykrotnym zwycięzcą turniejów wielkoszlemowych. W ostatnich latach prześladowały go jednak problemy zdrowotne i obecnie sklasyfikowany jest na 156. miejscu.

W Wiedniu Brytyjczyk gra dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów. Hubert Hurkacz natomiast rozstawiony był z numerem piątym. Polak z Murray'em mierzył się już po raz trzeci w tym roku. W Cincinnati i Metz górą był Hubi, ale tym razem nie sprostał utytułowanemu rywalowi.

Andy Murray tym razem lepszy od Huberta Hurkacza

W pierwszym secie kluczowym okazał się dziewiątym gem, w którym Murray przełamał 24-letniego wrocławianina. W drugiej partii obaj dobrze serwowali i do jej rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Hurkacz obronił w nim piłkę meczową, a następnie wyrównał stan rywalizacji.

Trwa walka o mastersa

Decydującego seta Hurkacz zaczął świetnie, bo od przełamania rywala. Kilka minut później był już jednak remis. Murray ponownie wygrał gema przy podaniu Polaka, gdy wyszedł na prowadzenie 4:2. Później błędów przy serwisie nie popełnił i cieszył się ze zwycięstwa z dziesiątym w rankingu Hurkaczem.

Wynik komplikuje sprawę awansu polskiego tenisisty do kończącego sezon prestiżowego turnieju ATP Finals. Hurkacz pozostaje na dziewiątym miejscu w zestawieniu "Race to Turin", a kwalifikuje się ośmiu najlepszych graczy sezonu. Z rywalizacji wycofał się już ósmy w klasyfikacji Rafa Nadal, ale Polakowi depczą po piętach Jannik Sinner i Cameron Norrie. Dla Hubiego w kwestii awansu do mastersa najważniejszy może być kolejny turniej w paryskiej hali Bercy.

Andy Murray (W. Brytania) - Hubert Hurkacz (Polska, 5) 6:4, 6:7 (6-8), 6:3