Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Festiwal przełamań w meczu Igi Świątek. Polka awansowała do 1/8 finału w Dubaju

Iga Świątek po niełatwym meczu ze Sloane Stephens awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Elina Switolina.

Iga Świątek
screen - twitter.com

Iga Świątek po zwycięstwie w turnieju w Dausze ruszyła do Dubaju. Polska liderka rankingu WTA w pierwszej rundzie mocno obsadzonej imprezy miała wolny los, a w drugiej zmierzyła się z 41. w tym zestawieniu Sloane Stephens.

Iga Świątek gra dalej

Otwierający set pojedynku był prawdziwym festiwalem przełamań. Obie tenisistki wykorzystały aż siedem break-pointów, regularnie udowadniając, że serwis nie musi być atutem. W decydującym momencie Świątek potrafiła jednak wrzucić wyższy bieg i wygrać ostatnie gemy.

Druga partia była również wyrównana, chociaż tym razem tenisistki lepiej utrzymywały swoje podanie. Pierwsze przełamanie przyszło w najlepszym dla Igi Świątek momencie. Polka wykorzystała break-point w dziesiątym gemie pieczętując zwycięstwo w meczu. Kolejną rywalką podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego będzie w Dubaju Elina Switolina.

Z turniejem pożegnała się już Aryna Sabalenka, która we wtorek sensacyjnie przegrała z Chorwatką Donną Vekic. W grze pozostaje natomiast Magdalena Fręch, która w 1/8 finału zmierzy się z Jeleną Rybakiną.

Iga Świątek (Polska, WTA 1) - Sloane Stephens (USA, WTA 41) 6:4, 6:4

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Iga Świątek #WTA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo