Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Łukasz Różański rozbity w walce wieczoru. Polak stracił pas mistrza świata [WIDEO]

Łukasz Różański został znokautowany w pierwszej rundzie przez Brytyjczyka Lawrence Okoliego i nie obronił mistrzowskiego pasa federacji WBC w kategorii bridger. Polski pięściarz przegrał bezdyskusyjnie w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night 35 w Rzeszowie.

Łukasz Różański stracił tytuł mistrza świata
screen - twitter.com

Łukasz Różański wywalczył pas mistrzowski federacji WBC kategorii bridger (górny limit - 101,6 kg) w kwietniu 2023 roku, gdy podczas gali KnockOut Boxing Night 27. wygrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Alenem Babicem. Po nieco ponad roku przystąpił do obrony pasa.

Okolie znokautował Różańskiego

Przeciwnikiem 38-letniego Polaka był siedem lata młodszy Okolie. Brytyjczyk w latach 2021-2023 był mistrzem świata WBO w kategorii cruiser i ma na koncie cztery zwycięskie walki o światowy czempionat.

Rywal Różańskiego ma patent na polskich pięściarzy. Wcześniej w swojej karierze pokonał czterech Polaków: Łukasza Rusiewicza (tko w czwartej rundzie), Nikodema Jeżewskiego (tko w drugiej), Krzysztofa Głowackiego (tko w szóstej) i Michała Cieślaka (jednogłośna decyzja sędziów).

Od początku walki Okolie wykorzystywał swoje warunki fizyczne - wzrost i większy zasięg ramion. Różański otrzymał kilka mocnych ciosów. Już w pierwszej rundzie trzykrotnie lądował na deskach. Za trzecim razem sędzia przerwał pojedynek. Polak został potraktowany bezlitośnie przez Brytyjczyka nigeryjskiego pochodzenia i poniósł pierwszą porażkę w zawodowej karierze.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Łukasz Różański #boks #Lawrence Okolie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo