Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polscy skoczkowie bez błysku w Lahti. Po pierwszej serii prowadzi Halvor Egner Granerud

Halvor Egner Granerud prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata skoczków narciarskich w Lahti. Do drugiej serii awansowało sześciu Polaków, ale ich miejsca nie zachwycają. Zwycięzca kwalifikacji - Piotr Żyła jest dopiero dziewiąty. Reszta Biało-czerwonych poza najlepszą dziesiątką.

Dawid Kubacki na skoczni w Lahti
fot. facebook.com/dawid.kubacki.official

Konkurs indywidualny w Lahti rozpoczęły skoki na niezłym poziomie, a Polscy kibice mogli mieć dodatkowo zaostrzony apetyt. Dzień wcześniej Biało-czerwoni po bardzo ciekawych zawodach zajęli drugie miejsce w "drużynówce", a niedzielne kwalifikacje w dobrym stylu wygrał Piotr Żyła.

Pierwszym z podopiecznych Michala Dolezala, który usiadł na ustawionej na ósmej platformie belce był Paweł Wąsek. Jego próba na 118 metrów dawała pewne nadzieje na awans do finału - ostatecznie, chociaż zabrakło niewiele, sztuka ta mu się nie udała. Lepiej spisał się Jakub Wolny, który lądował trzy i pół metra dalej, korzystając z lekkich podmuchów wiatru pod narty. Podobną odległość osiągnął Aleksander Zniszczoł - 120 m.

Podium dla Andrzeja Stękały? Raczej jeszcze nie dziś

Na prowadzenie wyszedł Peter Prevc - Słoweniec uśmiechał się po skoku na 125 m. Wyprzedził go Michael Hayboeck osiągając odległość o dwa metry lepszą. Czech machnął chorągiewką i ruszył Andrzej Stękała - tym razem bez błysku z konkursu drużynowego - 121,5 metra.

Na górze pozostała czołowa dziesiątka Pucharu Świata, a w niej trzech Biało-czerwonych. Błysnął Karl Geiger, który znakomicie wykorzystał dobre noszenie i został liderem po locie na 130,5 m. Nie chciał być gorszy od Niemca Robert Johansson. Wąsacz z Norwegi osiągnął w trudniejszych warunkach 128,5 m i tracił do prowadzącego zaledwie 0,1 pkt. Niespodziewanie zepsuł swój skok Marius Lindvik, który nie awansował do drugiej serii - tylko 117 metrów.

Daleko szybował Piotr Żyła. Zwycięzca kwalifikacji nie doleciał jednak do zielonej linii - 124 metry i jest dziewiąty na półmetku. Nierówno skaczący w Lahti Dawid Kubacki lądował pół metra bliżej - zajmuje 12. pozycje. Najdłuższy z Polaków skok miał Kamil Stoch - 125 m, ale sporo stracił przez odjęte za wiatr punkty. Jest czternasty. Prowadzenie kapitalnym lotem na 132,5 metra zapewnił sobie Halvor Egner Granerud.

Najlepszy z Polaków Piotr Żyła

W drugiej serii wystąpią także 17. Andrzej Stękała, Jakub Wolny - 21. oraz Aleksander Zniszczoł - 23.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Halvor Egner Granerud #Andrzej Stękała #Kamil Stoch #Dawid Kubacki #Piotr Żyła #Lahti #skoki narciarskie #sporty zimowe

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo