Halvor Egner Granerud dogonił Adama Małysza: "Mówimy o jednym z największych skoczków w historii"

Halvor Egner Granerud w niedzielę w Zakopanem wygrał po raz jedenasty w tym sezonie Pucharu Świata. Norweski skoczek, który pewnie zmierza po Kryształową Kulę na Wielkiej Krokwi wyrównał rekordowe osiągnięcie Adama Małysza. "To dla mnie surrealne. Mówimy o jednym z największych skoczków w historii, o kimś, na kogo patrzyłem, kiedy dorastałem" - przyznał Granerud w rozmowie z TVP Sport.

Halvor Egner Granerud w Zakopanem wyrównał osiągnięcie Adama Małysza
fot. facebook.com/hgranerud

Adam Małysz - ikona skoków narciarskich w swoim najlepszym sezonie osiągnął 11 pucharowych zwycięstw w 21 startach - działo się to dwadzieścia lat temu. W niedzielę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem osiągnięcie Polaka wyrównał Halvor Egner Granerud. Norweg był dumny z tego rezultatu.

Szczerze mówiąc, to dla mnie surrealne. Mówimy o jednym z największych skoczków w historii, o kimś, na kogo patrzyłem, kiedy dorastałem. Był jednym z moich idoli. To niesamowite, że się z nim zrównałem

- powiedział lider Pucharu Świata.

Halvor Egner Granerud w Zakopanem wyrównał osiągnięcie Adama Małysza

Sukces był dla Graneruda tym bardziej cenny, że dotychczas słabo radził sobie na skoczni w Zakopanem. Miał problemy z prędkością najazdową, co przekładało się na gorsze odległości. W sobotę zakończył zawody dopiero na siódmym miejscu, chociaż prowadził na ich półmetku.

Starałem się jeździć trochę wyżej. Moje narty wciąż ocierały się o kanty torów, ale już nie tak mocno. Nadal miałem słabe prędkości, jednak wyglądało to już znacznie lepiej

- tłumaczył Norweg.

Niedzielne zawody nie były udane dla polskich skoczków. Najlepszy z Biało-czerwonych Dawid Kubacki ukończył zmagania na szóstym miejscu. Okazja do poprawy już w najbliższy weekend. Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną w piątek i sobotę 19-20 lutego w Rasnovie.

 Źródło: sport.tvp.pl, niezalezna.pl

 

#skoki narciarskie #sporty zimowe #Halvor Egner Granerud #Adam Małysz

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo