Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Bunt norweskich skoczków przyniósł efekt: "Bedę nieobecny na czas nieokreślony”

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl i szef tej dyscypliny w krajowej federacji narciarskiej Clas Brede Brathen nie będą obecni podczas zawodów Pucharu Świata w Obersdorfie z powodu konfliktu panującego w kadrze.

Norwescy skoczkowie nie chcą Alexandera Stöckla jako trenera
screen - twitter.com

Powodem konfliktu jest list skoczków do federacji narciarskiej NSF, w którym wykazali niezadowolenie z pracy trenera i potrzebę natychmiastowego zbudowania nowego zespołu z innymi osobami.

Stoeckl zniknął z kadry skoczków

Stoeckl, który jeszcze w poniedziałek po rozmowie ze skoczkami zapowiadał, że będzie w Obersdorfie wyjaśnił, że podjął decyzję sam, lecz zdaniem norweskich mediów naciskała na niego NSF, która wcześniej wstrzymała jego wyjazd na zawody PŚ w Lake Placid i Sapporo.

Szkoleniowiec wyjaśnił, że w obecnej i nieoczekiwanej dla niego sytuacji, której nie rozumie, czuje się zmęczny i potrzebuje spokoju, więc najprawdopodobniej nie będzie go na następnych zawodach, a może nawet do końca sezonu.

Bedę nieobecny na czas nieokreślony. Muszę odpocząć psychicznie, ochłonąć i zebrać myśli

- powiedział dziennikowi ”Nettavisen”.

Brathen podał się do dymisji już w styczniu po 20 latach pracy w NSF i zakończy ją, a także wszelką działalność w federacji, z końcem sezonu. Stoeckl prowadzi Norwegię od 2011 roku. Jego obecny kontrakt podpisany w maju 2022 wygasa dopiero po zimowej olimpiadzie we Włoszech w 2026 roku.

Jak ujawnił kanał telewizji NRK, austriacki szkoleniowiec otrzymał przed tygodniem od NSF propozycję rozpoczęcia negocjacji dotyczących zakończenia pracy z reprezentacją i warunków odprawy, lecz odmówił i wynajął adwokata. Skład Norwegii na PŚ w Obersdorfie to Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Kristoffer Eriksen Sundal, Robin Pedersen i Sindre Ulven Joergensen

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Alexander Stoeckl ##skijumpingfamily #Puchar Świata w skokach

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo