Ważne zwycięstwo Biało-czerwonych! Polscy siatkarze coraz bliżej igrzysk olimpijskich

Polscy siatkarze pokonali 3:2 Kanadę w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Biało-czerwoni są niepokonani w chińskim Xi'an.

Trzy mecze i trzy zwycięstwa polskich siatkarzy
fot. FIVB

Biało-czerwoni w turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich pokonali wcześniej Belgię oraz Bułgarię. We wtorek polscy siatkarze zmierzyli się z inną niepokonaną w Chinach ekipą - Kanadą. Mistrzowie Europy byli faworytem spotkania, ale forma rywali sugerowała, że przed drużyną kierowaną przez Nikolę Grbića ciężkie wyzwanie.

Zwycięstwo polskich siatkarzy

Potwierdził to przebieg pierwszego seta, którego nieoczekiwanie Polacy przegrali. Kolejne dwie partie padły jednak już łupem Biało-czerwonych. Pomimo tego Kanadyjczycy wcale nie zamierzali się poddawać i w czwartym secie wyszli na prowadzenie 5:1. Faworyci rozpoczęli pogoń i wydawało się, że odrobią straty... Niestety o losach meczu zadecydować musiał tie-break. W najważniejszych momentach mistrzowie Europy odpalili bomby w polu zagrywki i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Już w środę (o 10 polskiego czasu) nasi siatkarze zmierzą się z Meksykiem. Ich kolejnymi rywalami będą Argentyńczycy, Holendrzy oraz Chińczycy. Awans na igrzyska wywalczą dwie najlepsze drużyny w turnieju.

Polska - Kanada 3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 17:15)

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Paryż 2024 #Polska-Kanada

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Komentarze (11)
zoro 04.10.2023 07:29
I brawo dla trzeciego składu naszej drużyny. Przynajmniej chłopaki też trochę pograli w ważnym meczu.
JMR 03.10.2023 16:44
Oglądanie tego spotkania kosztowało sporo zdrowia! Tej klasy zawodnicy, mistrzowie Europy i zwycięzcy innych ważnych meczy nie powinni robić tyle błędów serwisowych! Nie prowadziłem statystyki, ale chyba nie było zawodnika (oprócz oczywiście libero), który by nie zepsół zagrywki! Niektórym zdarzało się to wielokrotnie! Wszystko inne było! Dobrze, że i Kanadyjczycy nam w tym pomagali!
Arek 03.10.2023 21:31
Przeczytaj komentarz Heynena, może zrozumiesz...bo oczywiście uważasz że tej klasy zawodnicy MUSZĄ ZAWSZE być w najwyższej formie, nawet jak dopiero co zdobyli ME w ekstremalnie forsownym turnieju, nieprawdaż? Ważne że nawet z tym nieprawdopodobnym zmęczeniem WYGRALI ! Wielkie brawa dla naszych!
Anonim 03.10.2023 13:21
W odpowiedzi niektórym komentującym, wymęczyli czy wygrali…., najważniejsze, że kolejny mecz mają z głowy i idą dalej Darujcie sobie krytykę, to ludzie nie cyborgi. Gratulacje dla chłopaków
Anonim 03.10.2023 12:44
I to jest szacun! Grali na ołowianych nogach z bandą nabuzowanych Niemców (te nazwiska - Kanado, biada ci), którzy szykowali się do tego meczu 8 tygodni.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo