Kosmiczny set! Polska w półfinale mistrzostw Europy! Biało-czerwoni lepsi od Serbów!

Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Serbią w ćwierćfinale mistrzostw Europy we włoskim Bari. Trzecia partia - wygrana przez wicemistrzów świata 36:34 - była najdłuższą w całym turnieju. Kolejnym rywalem Biało-czerwonych będą Słoweńcy.

Polscy siatkarze stoczyli piękną walkę z Serbią w ćwierćfinale mistrzostw Europy
fot. CEV

Po serii sześciu dość łatwych (czasem wręcz bardzo łatwych) zwycięstw na mistrzostwach Europy siatkarzy Biało-czerwoni w ćwierćfinale zmierzyli się z inną uznaną drużyną - Serbią.

Oczekuję, że Serbowie wyjdą bez jakiejkolwiek presji. Będą chcieli zagrać swoją najlepszą siatkówkę, tak jak to robi każda drużyna mierząc się z nami. Musimy być przygotowani na to, że rywale będą na pewno strzelać zagrywką

- oceniał przed spotkaniem przyjmujący reprezentacji Polski, Kamil Semeniuk.

Serbowie dotknęli siatki, ale dostali punkt...

Początek meczu miał dość nietypowy przebieg. Obie drużyny seriami zdobywały punkty, a polscy siatkarze dwukrotnie odrabiali czteropunktową stratę. Na nic to się jednak nie zdało. W końcówce wprawdzie Norbert Huber zaserwował asa (sędziowie zobaczyli to dopiero po wiedoweryfikacji), a Biało-czerwoni mieli piłki setowe, ale to Serbowie wygrali partię. Nikola Grbić poprosił ponownie o challenge, a na powtórce zobaczyć można, że blok rywali przy ataku Wilfredo Leona dotknął siatki, lecz arbiter... i tak przyznał decydujący punkt Serbom.

Zupełnie inaczej wyglądał drugi set. Polacy świetnie zagrywali, doskonale spisywali się w obronie i wręcz nokautowali Serbów. Po ataku Łukasza Kaczmarka triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Narodów prowadzili już 18:10, a po chwili asem serwisowym przewagę zwiększył Jakub Kochanowski. Trener rywali Igor Kolaković tylko bezradnie zwiesił głowę i zaczął wprowadzać na boisko rezerwowych.

Kosmiczny set dla Polski

Kolejna partia zapisze się w historii tego turnieju. Obie drużyny zaprezentowały znakomite umiejętności siatkarskie i żelazne nerwy. Trzeba jednak przyznać, że Biało-czerwoni mogli sprawę rozstrzygnąć wcześniej, gdyby nie duża ilość błędów w polu zagrywki. Serbowie natomiast serwowali na tyle dobrze, że Grbić musiał zdjąć z boiska nieradzącego sobie w przyjęciu Leona. Dobrą zmianę dał Kamil Semeniuk. Sprawę zamknął ostatecznie skuteczny blok Polaków, a set okazał się najdłuższym z dotychczas rozegranych w całych mistrzostwach.

Biało-czerwoni poszli za ciosem i - chociaż Serbowie wcale nie zamierzali odpuszczać - w kolejnej partii zapewnili sobie awans do półfinału w którym już czekają na naszych siatkarzy Słoweńcy. Drużyna z którą Polacy mają trochę rachunków do wyrównania z poprzednich mistrzostw Europy.

Polska - Serbia 3:1 (26:28, 25:15, 36:34, 25:17)

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Euro Volley #Polska-Serbia #mistrzostwa Europy siatkarzy

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo