Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Fantastyczny mecz mistrzów Polski w Champions League. Finał jest bardzo blisko

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali we własnej hali Ziraat Bank Ankara 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Rewanż za tydzień w Turcji.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla
KlubJW - twitter.com

Jastrzębski Węgiel grał koncertowo w pierwszym secie. Siatkarze mistrzów Polski pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 13 punktów i wygrali w ciągu 18 minut. Goście prowadzili co prawda 2:0, ale potem mieli problem z przyjęciem serwisu i precyzyjnym atakiem, zdarzały im się proste błędy. Ich trener Mustafa Kavaz dwa razy poprosił o przerwę, ale jego zawodnicy nie potrafili zatrzymać jastrzębian.

Jastrzębski blisko finału Ligi Mistrzów

Po zmianie stron szkoleniowiec przyjezdnych zrezygnował z marynarki, podwinął rękawy koszuli. Turcy postawili trudniejsze warunki, częściej stosowali agresywną zagrywkę, jednak nie prowadzili ani przez moment. Po widowiskowym bloku Tomasza Fornala zespół trenera Marcelo Mendeza wygrał seta do 18.

Inaczej przebiegała trzecia partia, bo na początku prowadził Ziraat (4:1, 10:6), a gospodarze zostali zmuszeni do odrabiania strat. Wyrównał zagrywką Francuz Jean Patry (12:12), później jastrzębianie złapali rytm i kiedy było 24:22 kibice wstali czekając na ostatni punkt.

Okazało się, że musieli sporo poczekać, bo zespół turecki, przy trudnej zagrywce Woutera Ter Maata, zdobył trzy punkty z rzędu i miał piłkę setową. Ostatecznie jednak, po autowym ataku innego Holendra - Benniego Tuinstry, ze zwycięstwa cieszyli się jastrzębianie. Najlepszym graczem (MVP) spotkania został ich atakujący Patry, który zdobył 20 punktów.

Rok temu jastrzębianie dotarli do finału tych rozgrywek, który w Turynie przegrali z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle 2:3.W półfinale poprzedniej edycji Ligi Mistrzów ekipa Mendeza okazała się lepsza od innej tureckiej drużyny - Halkbanku Ankara (3:1 na wyjeździe, 2:3 u siebie).

Jastrzębski Węgiel - Ziraat Bank Ankara 3:0 (25:13, 25:18, 30:28)

Źródło: pap, niezalezna.pl