Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Polacy nie błyszczeli w kwalifikacjach. Ryoyu Kobayashi wygrywa w Titisee-Neustadt

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do weekendowych konkursów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki - na ósmym miejscu. W zawodach nasi skoczkowie wystąpią w komplecie.

facebook.com/dawid.kubacki.official

Dawid Kubacki osiągnął 133,5 m i zajął ósme miejsce w kwalifikacjach do obu konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi - 137,5 m. Lider Pucharu Świata Niemiec Karl Geiger osiągnął 131,5 m i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

Obok Kubackiego, awans do pierwszej serii wywalczyło pozostałych pięciu Polaków. 20. był Piotr Żyła - 128 m, 29. Aleksander Zniszczoł - 125,5 m, 35. Kamil Stoch - 123 m, 37. Stefan Hula - 123,5 m oraz 48. Maciej Kot - 115 m.

W kwalifikacjach wystąpiło 51 zawodników, odpadł zatem tylko jeden - Koreańczyk Seou Choi, który osiągnął ledwie 100 m.

Powrót do formy Ryoyu Kobayashiego? Japończyk wygrał kwalifikacje w Titisee-Neustadt. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki.

Organizatorzy, chcąc uatrakcyjnić zawody, podobnie jak w Willingen, wprowadzili dodatkową klasyfikację, której zwycięzca otrzyma 25 tys. euro. Do miniturnieju zostanie zaliczonych pięć ocenianych skoków, czyli jeden z kwalifikacji oraz cztery z sobotnio-niedzielnych konkursów PŚ

Kwalifikacje wliczają się do klasyfikacji generalnej turnieju Titisee-Neustadt Five.

#Kamil Stoch #Dawid Kubacki #Titisee-Neustadt Five #Titisee-Neustadt #Skoki naciarskie #Puchar Świata w skokach