W środę w Monako zatrzymano natomiast jednego z najbardziej wpływowych belgijskich agentów Christophe'a Henrotaya, współpracującego m.in. z takimi graczami, jak Thibaut Courtois i Kevin Miralas. Belgijscy prokuratorzy federalni poprosili o ekstradycję Henrotaya.
Łącznie prokuratura w Belgii poinformowała o zatrzymaniu we wtorek i środę, m.in. w Liege i Londynie, siedmiu osób powiązanych z międzynarodowym futbolem. "Śledztwo dotyczy prania brudnych pieniędzy oraz korupcji podczas transferów" - przekazano.
Aresztowanie Van Holsbeecka to tylko element sprawy dotyczącej między innymi prania brudnych pieniędzy podczas transferów piłkarskich
Anderlecht's former general manager Herman van Holsbeeck was arrested on Thursday in a widening investigation into fraud, corruption and money laundering during player transfers. https://t.co/8cnzalvw6Z
— ANews (@anewscomtr) September 12, 2019
Chodzi m.in. o pobieranie nienależnych prowizji za transfery zawodników. Podano również, że w trakcie nalotów skonfiskowano m.in. trzy luksusowe samochody i siedem milionów euro.
W czwartek zatrzymano też Van Holsbeecka, który kilkanaście lat pracował na wysokich stanowiskach w Anderlechcie. Belgijskie media podały, że obecnie jest przesłuchiwany, a jego zeznania mają znaczenie m.in. dla sprawy transferu Aleksandara Mitrovica w 2015 roku z klubu belgijskiego do Newcastle United. Śledczy badają także wątek przybycia Serba do Brukseli w 2013 roku.
 
                        
        
        
        
         
                         
                         
                         
             
             
             
             
            ![Ten strzał był warty milion. Kibic wygrał i oszalał ze szczęścia [WIDEO]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_aa6b7f8e9dba96beb64548f47c3308b8c9457e223996d7449c5bd0f32b6b2e34_c.jpg?r=1,1) 
             
            