Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

W Napoli ograniczenia dla transferów piłkarzy z Afryki: „Życzę im dobrze, ale...”

Prezes klubu piłkarskiej Serie A - Napoli - Aurelio de Laurentiis przyznał, że zawodników z Czarnego Lądu będzie sprowadzał do zespołu tylko pod warunkiem, że podpiszą oni deklarację o rezygnacji z udziału w Pucharze Narodów Afryki.

Victor Osimhen jest gwiazą SSC Napoli
fot. twitter.com/sscnapoli

Kontrowersyjny szef włoskiego Napoli ma pewien pomysł na ograniczenie ryzyka związanego z transferami piłkarzy z Afryki.

Życzę im dobrze, ale albo podpiszą mi rezygnację z udziału w meczach Pucharu Afryki, albo nie będą mieli szans na zatrudnienie w Napoli

- powiedział de Laurentiis w emitowanym we wtorek wieczorem telewizyjnym programie ekonomicznym Wall Street Italia.

"Jesteśmy idiotami, że im płacimy"

De Laurentiis wyjaśnił, że powodem jego tak ostrej deklaracji jest sytuacja, jaka miała miejsce w tym roku w Napoli, gdy kilku piłkarzy w trakcie rozgrywek musiało być zwolnionych na mecze swoich reprezentacji.

Rozgrywki Pucharu Narodów Afryki trwają w tym samym czasie, co Serie A. I my jesteśmy idiotami, gdyż płacimy im pensje za grę nie dla nas, tylko dla reprezentacji, do czego zobowiązują nas zapisy w ich kontraktach wymagane przez FIFA.

Szef Napoli przypomniał, że w tym roku musiał zwolnić na mecze reprezentacji senegalskiego obrońcę Kalidou Koulibaly'ego oraz pochodzącego z Kamerunu pomocnika Franka Zambo-Anguissę. Do tego na finiszu rozgrywek Serie A Napoli nie mogło wystawiać do składu kontuzjowanego napastnika z Nigerii Victora Osimhena.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Napoli #Puchar Narodów Afryki #Aurelio de Laurentiis

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo