Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Strajk piłkarzy w PKO BP Ekstraklasie: "Protest przeciwko pseudodziałaczom Górnika"

Piłkarze Górnika Zabrze nie wyszli na piątkowy trening z powodu zaległości finansowych – poinformowali kibice klubu Ekstraklasy w mediach społecznościowych.

Piłkarze Górnika Zabrze nie otrzymują wynagrodzenia
screen - twitter.com

„Ten bardzo mocny i stanowczy protest nie jest wymierzony w kibiców, a w politykę pseudodziałaczy pracujących w Górniku. Cała drużyna dała nam słowo, że w meczu z Widzewem odda na boisku całe serce. Panowie piłkarze, całym sercem jesteśmy z Wami! Za pracę należy się płaca i w pełni Was rozumiemy” – napisali kibice.

W Zabrzu nie płacą piłkarzom

Odmowę udziału zawodników w piątkowych zajęciach potwierdził rzecznik Górnika Mateusz Antczak. Jak poinformował klub w komunikacie, w piątek z piłkarzami i trenerami spotkali się członkowie zarządu Górnika Małgorzata Miller-Gogolińska i Tomasz Masoń, by „przeprosić za dwumiesięczną zaległość w wypłatach i wytłumaczyć powody opóźnienia pensji”.

Główną przyczyną jest nieotrzymanie w planowanych terminach łącznie blisko 7 800 000 zł od kontrahentów z tytułów transferów. Zarząd przedstawił drużynie plan uregulowania zobowiązań

– napisano w komunikacie zarządu klubu.

Drużyna prowadzona przez trenera Jana Urbana w niedzielę zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Zabrzanie zaczęli wiosenną część rywalizacji od dwóch wygranych po 3:1 z Piastem Gliwice i Koroną Kielce. Przed 22 kolejką zajmują siódme miejsce w tabeli.

Od początku grudnia 2023 zarząd klubu pracuje bez prezesa, po rezygnacji Adama Matyska z tej funkcji. W tym samym czasie pożegnał się z klubem dyrektor sportowy Łukasz Milik. Zimą zabrzanie sprzedali do belgijskiego KAA Gent japońskiego skrzydłowego Daisuke Yokotę.

Jak tłumaczył na początku lutego dziennikarzom Masoń, pierwsza rata za filigranowego pomocnika miała wpłynąć do kasy zabrzan wkrótce i pomóc w uregulowaniu kwestii niezbędnych przy uzyskaniu licencji. Reszta będzie zapłacona za rok.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Górnik Zabrze #PKO BP Ekstraklasa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo