Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Sensacyjna porażka Lecha w Radomiu. Beniaminek zweryfikował lidera PKO BP Ekstraklasy

Piłkarze Radomiaka niespodziewanie pokonali 2:1 Lecha Poznań w sobotnim meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Lider rozgrywek przegrał w Radomiu po trafieniach Karola Angielskiego oraz Brazylijczyka Mauridesa, dla Kolejorza trafił Mikael Ishak.

Karol Angielski znów trafił w Ekstraklasie, a Radomiak wygrał z Lechem Poznań

Radomiak zasłużył już w tym sezonie na miano rewelacji rozgrywek. Drużyna z Radomia w sobotę sprawiła kolejną sensację w piłkarskiej Ekstraklasie pokonując zmierzającego po mistrzostwo Lecha Poznań.

Radomiak wypunktował Lecha w Ekstraklasie

Pierwsza połowa kapitalnie ułożyła się dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika. W 16. minucie bardzo pewnie z rzutu karnego uderzył Karol Angielski, a jeszcze przed przerwą ładną akcję całego zespołu sfinalizował Brazylijczyk Maurides. Lech próbował odwrócić losy spotkania, ale zespół z Poznania stać było tylko na honorowe trafienie Mikaela Ishaka z jedenastu metrów.

Trybuny w Radomiu po ostatnim gwizdku sędziego eksplodowały radością i nic dziwnego... Beniaminek wygrał szósty mecz z rzędu w rozgrywkach i zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Lech - pomimo porażki - utrzymał się na pozycji lidera (38 pkt.), ale mocno po piętach depcze mu Pogoń Szczecin, a dystans do Kolejarza może w tej kolejce zmniejszyć także Lechia Gdańsk.

Radomiak Radom - Lech Poznań 2:1

Bramki: K. Angielski 16' [k], Maurides 30' - M. Ishak 77' [k]

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Źródło: niezalezna.pl