Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Salamon na ratunek Biało-czerwonym. Selekcjoner reaguje na problemy przed eliminacjami Euro 2024

Selekcjoner polskich piłkarzy Fernando Santos ma problemy w defensywie przed meczami z Czechami i Albanią w eliminacjach Euro 2024. Z kontuzjami zmagają się Kamil Piątkowski i Jan Bednarek. "Trener chce powołać dodatkowo środkowego obrońcę" - powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powołanie może otrzymać Bartosz Salamon z Lecha Poznań.

Fernando Santos planuje powołać dodatkowego obrońcę do kadry
fot. PZPN

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni później podejmą w Warszawie Albanię. Oprócz tych drużyn rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

Kontuzje kadrowiczów

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie kadry. Nie wiadomo, czy Santos będzie miał do dyspozycji wszystkich 25 powołanych zawodników - z urazami zmagają się Bednarek z Southampton FC oraz Piątkowski z KAA Gent.

Jeżeli chodzi o Janka Bednarka, miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście po badaniach okazało się, że to żebro jest całe, choć silnie stłuczone. Janek przyjechał już wczoraj, miał dodatkowe badania w Poznaniu. Dostał zastrzyk w bolące miejsce i teraz zacznie się walka z czasem. Jeżeli ten uraz nie będzie mu doskwierać, to oczywiście będzie do dyspozycji selekcjonera w najbliższych meczach. Jeśli nie w obu, to przynajmniej w drugim - z Albanią. Ale na razie ciężko spekulować

- powiedział Kwiatkowski.

Rzecznik PZPN i team menedżer kadry narodowej dodał, że w przypadku Piątkowskiego sprawa jest poważniejsza.

Kamil zszedł z boiska wczoraj z powodu kontuzji. Dzisiaj ma badania w swoim klubie w Belgii, wieczorem otrzymamy informację na temat wyników. W zależności od nich zapadnie decyzja, czy zawodnik w ogóle do nas przyjedzie. Ale to stoi pod dużym znakiem zapytania.

Awaryjne powołanie

Kwiatkowski zapowiedział też, że jest możliwe awaryjne powołanie do reprezentacji, wobec wspomnianych kłopotów z kontuzjami.

Selekcjoner chce powołać jeszcze jednego środkowego obrońcę. Czekamy na sygnał od jednego z piłkarzy. Na razie nie odbiera telefonu, ani ludzie w jego klubie. To jest poniedziałek, dzień wolny po meczach. Zawodnik ma blisko, trzy godziny jazdy do Warszawy

- uśmiechnął się team menedżer kadry, dając do zrozumienia, że chodzi o piłkarza z Lecha Poznań.

Aktualizacja

Bartosz Salamon z Lecha Poznań oficjalnie dołączył do piłkarzy powołanych na marcowe zgrupowanie Biało-czerwonych przed meczami eliminacji Euro 2024 z Czechami oraz Albanią.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#eliminacje Euro 2024 #Fernando Santos #Bartosz Salamon #Polska-Czechy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo