Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ramadan w Premier League. Sędziowie będą mogli przerwać mecz

Sędziowie angielskiej Premier League przed rozpoczęciem Ramadanu otrzymali wskazówki, aby wprowadzać przerwy w grze. Ma to pomóc muzułmańskim piłkarzom łatwiej znieść czas postu - informuje Sky Sports News.

Mohamed Salah jest gwiazdą angielskiego Liverpoolu
fot. twitter.com/MoSalah

Sędziowie meczów Premier League, a także rozgrywek niższego szczebla w Anglii, zostali zachęceni, aby przez każdym spotkaniem spróbowali zidentyfikować piłkarzy, którzy mogą potrzebować przerw w trakcie gry w związku z Ramadanem. Pauzy będą wykorzystywane na przyjęcie płynów, żeli energetycznych lub suplementów. W samej Premier League występuje kilkudziesięciu piłkarzy wyznających islam. Najbardziej znani z nich to Mohamed Salah z Liverpoolu, Riyad Mahrez z Manchesteru City i N'Golo Kante z Chelsea.

Muzułmanie dostaną przerwę w grze

Podczas Ramadanu muzułmanie powstrzymują się od jedzenia, picia, palenia i współżycia seksualnego od wschodu do zachodu słońca. Nawet mały łyk wody lub kłębek dymu z papierosa wystarczy, aby unieważnić post. W nocy rodzina i przyjaciele zbierają się i ucztują w świątecznej atmosferze.

Ramadan, który jest dziewiątym miesiącem kalendarza muzułmańskiego jest obchodzony przez muzułmanów na całym świecie jako miesiąc postu, modlitwy, refleksji i wspólnoty. W tym roku rozpoczyna się od środy wieczorem, 22 marca i potrwa do wieczora w piątek, 21 kwietnia.

Przed dwoma laty, w trakcie ligowego starcia pomiędzy Leicester City i Crystal Palace sędzia Graham Scott zarządził przerwę. Gra w 35. minucie została zastopowana, aby Wesley Fofana i Cheikhou Kouyate mogli się nawodnić i zażyć odpowiednie suplementy

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Premier League #Ramadan

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo