Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polacy mają jedną przewagę przed meczem z Austrią na Euro. Czy to zadecyduje o wyniku?

Mecz Biało-czerwonych z Austriakami będzie miał ogromne znaczenie dla losu obu drużyn na Euro 2024. Przed piątkowym spotkaniem polscy piłkarze mają pewną wymierną przewagę nad rywalem. Zwrócił na to uwagę pomocnik naszej reprezentacji - Jakub Moder.

Jakub Moder przeciwko Holendrom na Euro 2024
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Polscy piłkarze, którzy w piątek w swoim drugim spotkaniu Euro 2024 zagrają w Berlinie z Austrią, mają półtora dnia więcej na regenerację niż rywale. "Może to mieć delikatny wpływ na ten mecz. Łatwiej jest naszemu sztabowi przygotować mikrocykl treningowy" - przyznał Jakub Moder.

Delikatna przewaga Polaków

Mecz Biało-czerwonych z Austriakami będzie może okazać się decydujący dla losów obu drużyn na Euro 2024. W pierwszej kolejce podopieczni Michała Probierza przegrali w niedzielne popołudnie w Hamburgu z "Oranje" 1:2, zaś Austriacy dzień później wieczorem ulegli w Duesseldorfie Francuzom 0:1.

Kto przegra w niedzielę, znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji. Na razie teoretycznie w nieco lepszej jest reprezentacja Polski, ponieważ ma 30 godzin więcej od Austriaków na regenerację. Co na to Moder?

Uważam, że Austriacy i tak mają nadal dużo czasu między meczami. Wielu z nich dość często w swoich klubach gra co trzy dni. Oczywiście my teraz mamy tego czasu na regenerację więcej. Na pewno łatwiej naszym trenerom przygotować mikrocykl. Może to będzie miało delikatny wpływ. Ale ogólnie nie szukałbym w tym jakiejś wielkiej rzeczy

- stwierdził pomocnik Brightonu.

Zapytany o ocenę reprezentacji Austrii, odparł:

Grają intensywnie, dużo biegają. Wydaje mi się, że musimy przeciwstawić się tym samym. Ale przede wszystkim musimy trzymać się swojego stylu, grać piłką, być blisko siebie w defensywie. My też dużo biegamy i gramy intensywnie, a w momencie, gdy posiadamy piłkę, mamy dużo jakości. Myślę, że to będzie klucz do sukcesu w piątek.

Mecz Polaków z Austrią na Euro 2024 w piątek 21. czerwca o godzinie 18

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Euro 2024 #Polska-Austria

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo