Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Nuncjatura apostolska w Polsce: papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego; administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. • • •

Po skandalu w Alkmaar piłkarz Legii będzie musiał stanąć przed holenderskim sądem

Piłkarz Legii Warszawa Radovan Pankov będzie musiał stawić się w sądzie w Alkmaar - poinformowały holenderskie media. Serb jest podejrzany o próbę poważnej napaści na członka personelu klubu AZ po meczu Ligi Konferencji, rozegranym 5 października.

Pankov musi stanąć przed holenderskim sądem
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Radovan Pankov, obok Josue, był jednym z dwóch piłkarzy Legii Warszawa zatrzymanych przez policję po meczu. Zawodnikom nakazano opuścić klubowy autobus po skandalicznych scenach, które rozegrały się w Alkmaar po spotkaniu Ligi Konferencji. Następnie Pankov i Josue zostali przewiezieni na komisariat. Obaj nie wrócili do Warszawy razem z drużyną, gdyż spędzili kilkanaście godzin w areszcie. Nie podjęto jeszcze decyzji, czy Portugalczyk również będzie musiał zjawić się w Holandii ponownie.

Holendrzy prowadzą śledztwo ws. piłkarzy Legii

Śledztwo jest nadal w toku

– przekazał rzecznik prokuratury, cytowany przez portal rtlnieuws.nl.

Piłkarzy Legii podejrzewa się o spowodowanie obrażeń ciała osób klubowego personelu w stopniu wymagającym opieki medycznej. Zawodnikom zakazano opuszczać stadion po meczu, uzasadniając to względami bezpieczeństwa i zagrożeniem ze strony opuszczających trybuny kibiców Legii. Część piłkarzy i członków sztabu polskiego klubu była już w autokarze, więc drużyna została rozdzielona. Zdecydowana postawa holenderskiej ochrony i policji doprowadziły do eskalacji napięcia, m.in. poturbowany przez policję został prezes Legii Dariusz Mioduski, który ocenił później, że funkcjonariusze przekroczyli uprawnienia, a całą sprawę ocenił za "absolutny skandal".

Wielki skandal po meczu w Alkmaar

Mioduski chciał pojechać na komisariat razem z aresztowanymi piłkarzami, ale mu nie pozwolono. Po długim oczekiwaniu autokar Legii z pozostałymi zawodnikami został wypuszczony i mógł opuścić stadion. Zatrzymani zawodnicy po przesłuchaniu wrócili do Polski kilkanaście godzin później niż cała ekipa.

Według holenderskiego dziennika "De Telegraaf", Josue i Pankov rzekomo zaatakowali ochroniarza klubu AZ Alkmaar przy wyjściu ze stadionu do autobusu zawodników. Ochroniarz miał trafić do szpitala ze złamaną ręką i wstrząśnieniem mózgu. Przed meczem z Legią niespokojnie było także wokół stadionu AZ. Funkcjonariusze policji starli się z polskimi kibicami, którzy chcieli wedrzeć się do bramy wejściowej stadionu.

UEFA wszczęła postępowanie śledztwo w związku z wydarzeniami w Alkmaar, ale jest efekt jeszcze nie jest znany. Międzynarodowym skandalem zajęli się politycy. Premier RP Mateusz Morawiecki złożył skargę do ustępującego premiera Holandii Marka Rutte, kroki w tej sprawie podjęło też polskie MSZ Ministerstwo Sprawiedliwości oraz resort sportu i turystyki.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#AZ Alkmaar #Legia Warszawa #Radovan Pankov

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo