Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niemiecka kolej znów nawaliła. Kłopoty Holendrów przed półfinałem Euro 2024

Piłkarze reprezentacji Holandii do hotelu w Dortmundzie, gdzie w środę zagrają z Anglią w drugim półfinale mistrzostw Europy, dotarli z czterogodzinnym opóźnieniem. Wszystko z powodu awarii na kolei i konieczności podróżowania samolotem.

Holendrzy mieli problemy z dotarciem na półfinał Euro 2024
OnsOranje - twitter.com

Do zmiany planów, jak poinformowała w komunikacie holenderska federacja, zmusiła ekipę trenera Ronalda Koemana "blokada linii kolejowej". W związku z tym pociąg, którym "Pomarańczowi" mieli się udać z Wolfsburga, gdzie mieści się ich turniejowa baza, do Dortmundu został odwołany. Dlatego Holendrzy zmuszeni byli podróżować do Dortmundu samolotem i dotarli na miejsce cztery godziny później niż pierwotnie planowali.

Niemieckie wpadki na Euro 2024

Na swoje szczęście "Oranje" nie planowali w Dortmundzie treningu, natomiast opóźnienie wynikające z komunikacyjnych komplikacji zmusiło "Oranje" do odwołania oficjalnej konferencji prasowej, w której mieli wziąć udział selekcjoner i obrońca Manchesteru City Nathan Ake.

Pytany o perturbacje rywali trener Anglii Gareth Southgate ocenił, że nie uważa, by miało to jakieś znaczenie w środowym spotkaniu.

Nie wydaje mi się, by miało to jakikolwiek wpływ na mecz, który przecież rozpocznie się dopiero o godz. 21. Jest mnóstwo czasu, by wypocząć i zapomnieć o wszelkich kłopotach

- powiedział selekcjoner ekipy "Trzech Lwów" i już z humorem dodał: "Jestem pewien, że w hotelu czekała na nich kolacja, głodni nie będą".

Holendrzy koleją podróżowali wcześniej na mecz fazy grupowej z Austrią w Berlinie, który... przegrali. Z kolei wracać do Wolfsburga musieli samolotem, bo ograniczono połączenia. Na inne stadiony jeździli autokarem. System kolei w Niemczech, zwykle uważany za wzorowy, podczas Euro 2024 - zwłaszcza w fazie grupowej - był krytykowany za opóźnienia. Kłopoty z transportem dotknęły także Polaków, którzy z opóźnieniem dotarli do Berlina przed grupowym meczem z Austrią.

Półfinał Euro 2024 Holandia - Anglia  w środę o godzinie 21

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Euro 2024 #niemiecka kolei #Holandia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo